پارسی گویان پنج شنبه از ساعت 16 به مدت 50

رادیو ایران و گرامیداشت روز بزرگداشت استاد شهریار

اسماعیل پور تهیه کننده گفت: رادیو ایران در برنامه «پارسی گویان» ،علت انتخاب سالمرگ محمدحسین بهجتی متخلخص به شهریار، را به عنوان روز شعر وادب فارسی بررسی می کند.

1400/06/25
|
08:07

به گزارش شبکه رادیویی ایران، محمد اسماعیل پور با اعلام این خبر گفت: روز بیست و هفتم شهریور ماه، سالروز درگذشت شهریار، شاعر ایرانی، با تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی، روز ملی شعر و ادب پارسی،و روز بزرگداشت استاد شهریار نامیده شده است. از همین رو ما در برنامه این هفته به علت این نامگذاری می پردازیم.
وی ادامه داد: همچنین با حضور محمد کاظم کاظمی، شاعر افغانستان و «جنابیل مظفرزاده» شاعر و محقق تاجیکستان در باره آشنایی مردمان آن دو سرزمین با شهریار و غزل هایش ، مطالبی شنیدنی مطرح می شود.
اسماعیل پور افزود: از دیگر بخش های برنامه می توان به بررسی ویژگی های تقلید ناپذیری اشعار حافظ با حضور دکتر محمدجعفر محمدزاده نویسنده و پژوهشگر زبان و ادبیات فارسی اشاره کرد.
وی خاطر نشان کرد: «پارسی گویان» با اجرای حسن همایی و با حضور دکتر محمدجعفر محمدزاده نویسنده و پژوهشگر زبان و ادبیات فارسی پنج شنبه ها ساعت 16:00 و باز پخش آن سه شنبه ها بعد از خبر ساعت 23:00 از رادیو ایران پخش می شود.

دسترسی سریع
پارسی گویان