پارسی گویان پنج شنبه از ساعت 16 به مدت 50

حافظ؛ نماد فرزانگی و روشن اندیشی فرهنگ ایران

قائم مقام خردسرای فردوسی مشهد گفت: حافظ جمع همه نگاه ها و اندیشه های تاریخ کشورمان است، همین ویژگی ها او را در نزد برخی ها یک فیلسوف، از نگاه برخی دیگر عارف و در جای دیگر یک موسیقیدان بزرگ تلقی کرده است.

1398/07/20
|
14:26

20 مهر روز بزرگداشت شاعر نامی ایران، حافظ شیرازی است.
به گزارش شبکه رادیو ایران، برنامه «پارسی گویان» به همین مناسبت با «علیرضا قیامتی» استاد دانشگاه و قائم مقام خردسرای فردوسی مشهد درباره حافظ و شخصیت او گفت و گو کرده است.
قائم مقام خردسرای فردوسی مشهد در گفت و گو با برنامه «پارسی گویان» درباره شخصیت حافظ این شاعر بزرگ ایرانی گفت: حافظ شاعر شوریده ای است که کلام و سخنش از مرزهای ایران فراتر رفته و بزرگترین شاعر مطرح آلمان نیز اشعار خود را قطره ای کوچک از دریای عظیم حافظ دانسته است.
وی ادامه داد: حافظ شیرازی ذهن و زبان ما ایرانی ها و نماد فرزانگی و روشن اندیشی فرهنگ ایران است.
وی در بخش دیگر صحبت هایش با بیان اینکه حافظ جمع همه نگاه ها و اندیشه های تاریخ کشورمان است، خاطر نشان کرد: همین ویژگی حافظ باعث شده این شاعر بزرگ از نگاه برخی ها عارفی بزرگ تلقی شود، از دید و نظر برخی دیگر یک انسان اندیشمند و فیلسوف و در جای دیگر یک موسیقیدان بزرگ.
برنامه «پارسی گویان» جمعه هر هفته ساعت 23:05 به تهیه کنندگی «محمد اسماعیل پور» و اجرای «حسن همایی» از رادیو ایران پخش می شود.

دسترسی سریع
پارسی گویان