پارسی گویان پنج شنبه از ساعت 16 به مدت 50

رادیو ایران

پارسي گويان

پارسی گویان بر پایه اصول و قواعد درست طراحی شده است

محمد اسماعیل پور تهیه کننده برنامه پارسی گویان رادیو ایران گفت: من این برنامه را برای جشنواره نساخته بودم و داوران به شکل اتفاقی چند قسمت آن را شنیدند.

1398/02/09
|
07:46

محمد اسماعیل پور فارغ التحصیل کارشناسی ارشد ادبیات نمایشی با سابقه ای بیش از بیست سال کار در رادیو است .
او که به گفته خود در جشنواره های پیشین هم چندین بار شرکت کرده و موفق به دریافت جایزه شده نیز است در بخشی از صحبت هایش به جایزه ABU اشاره کرد و گفت: جایزه ای که در سال 84 از سوی ABU برای برنامه مبارک به من اهدا شد جایزه مهم و با ارزشی بود، ازآن جهت که در آن سال اولین برنامه ساز رادیو جمهوری اسلامی ایران و برای اولین بار موفق به کسب این افتخار شد. در آن سال نشان طلا به صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران داده شد و برنامه رادیویی مبارک در آن دوره خوش درخشید.
وی که در چهاردهمین جشنواره بین المللی رادیو توانست در بخش برنامه های مستمر غیر نمایشی، برای برنامه پارسی گویان رتبه برتر تهیه کنندگی را کسب کند، در این باره نیز گفت: این جایزه از این نظر برایم مهم است که من این برنامه را برای جشنواره نساخته بودم. داوران جشنواره به شکلی اتفاقی یک تا چند قسمت برنامه را شنیدند و آن را شایسته دریافت جایزه دانستند.
وی در ادامه با بیان اینکه اساس پارسی گویان بر پایه اصول و قواعد درست پایه ریزی شده است در پاسخ به این پرسش که چه ویژگی باعث برتری این برنامه شد، گفت: بهتر است پاسخ این پرسش را از داوران جشنواره پرسید. آنچه در این باره می توانم بگویم آن است که پارسی گویان درباره زبان فارسی و فارسی زبانان ایران و جهان است . زبان هر شخص وطن اوست، مرز جغرافیایی نمی شناسد و فراتر از مرزهاست . هرچند مولانای بزرگ گفته است همدلی از هم زبانی بهتر است . اما من این گفته را خیلی دوست دارم که همزبان ، همدل اگر باشد بهتر و خوش تر است.

دسترسی سریع
پارسی گویان