پارسی گویان جمعه از ساعت 23:05 به مدت 50

رادیو ایران

پارسي گويان

ایران من را انتخاب کرد

خانم دوروتا سواپا دانشجوی دکتری تاریخ ایران در دانشگاه تهران و اهل کشور لهستان در برنامه پارسی گویان رادیو ایران گفت : با پیدا کردن گرایش به فرهنگ شرق به ایران و فرهنگ و ادبیات ایران رسیدم.

1397/10/30
|
10:27

به گزارش شبکه رادیویی ایران؛ خانم دوروتا سواپا دانشجوی دکتری تاریخ ایران در دانشگاه تهران و اهل کشور لهستان در برنامه پارسی گویان رادیو ایران درباره اثر رقص مارهای سبز و توجه اش به زبان فارسی صحبت کرد و گفت : از وقتی خود را شناختم این سوال نزد من بود که جای من کجاست و وظیفه من در این زندگی چیست؟ با پیدا کردن گرایش به فرهنگ شرق به ایران و فرهنگ و ادبیات ایران رسیدم.
او می گوید داستان آمدش به ایران حاصل منطق زندگی است و ایران او را انتخاب کرد و در ادامه افزود :جای من ایران است و این سرزمین را موطن خود می دانم و بی تردید من از آن ایران هستم.
او مترجم زبان فارسی به زبان لهستانی است و درباره آثارش هم گفت : من ترجمه آثار ادبی فارسی را از سال سوم کارشناسی ایران شناسی شروع کردم و تعداد زیادی ترجمه کردم که در نشریه های مختلف در لهستان چاپ شده است اما دو کتاب اولم خواب زمستانی و مجموعه داستان اگر با من آمده بودی است.
این گفت و گو را در ادامه می شنوید :
و/م

دسترسی سریع
پارسی گویان