خانه و خانواده شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9 به مدت 60

رادیو ایران

خانه و خانواده

آیین پیشواز از رمضان در فرهنگ مردم

برنامه فرهنگ مردم که به رسم و رسوم و سنت های مختلف ایران می پردازد، همزمان با فرا رسیدن ماه مبارک رمضان به آیین های متفاوت این ماه در نقاط مختلف ایران می پردازد.

1398/02/19
|
09:37

به گزارش شبکه رادیویی ایران، برنامه فرهنگ مردم جمعه ها ساعت 21:30 با اجرای شمسی فضل الهی و محمدمحسن رفیعی از این شبکه رادیویی پخش می شود .
زهرا فقیه میرزایی تهیه کننده این برنامه گفت: همزمان با فرا رسیدن ماه رمضان ما در برنامه فرهنگ مردم از آیین های مختلف رمضان مانند: روزه کودکان در بردسیر کرمان، صغادآباده فارس و گرگان، از آیین رویت هلال ماه در پسوجان سیرجان، کازرون فارس و لاور زمی بوشهر خواهیم گفت.
وی ادامه داد: همچنین از مراسم افطاری دادن در مشهد، هرمزگان و لرستان و سحر خوانی در آذربایجان غربی و مازندران خواهیم گفت.
فقیه میرزایی در ادامه گفت: علی اصغر شریعت زاده از شهرستان شاهرود در خصوص شو خوانی و دکتر اردشیر صالح پور درباره فلسفه آداب و رسوم و آیین های ماه رمضان در برنامه این هفته صحبت خواهند کرد.
وی در پایان اضافه کرد : از بخش های شنیدنی برنامه رسم هدیه فرستادن و افطارانه برای عروس در شهرهای همدان و کاشان و شیراز است.
گفتنی است برنامه فرهنگ مردم جمعه ها ساعت 21:30 به تهیه کنندگی زهرا فقیه میرزایی از رادیو ایران بر روی موج اف ام ردیف 90 مگاهرتز و موج ای ام ردیف 558 کیلوهرتز پخش می شود.

دسترسی سریع
خانه و خانواده