خانه و خانواده شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9 به مدت 60

رادیو ایران

خانه و خانواده

93 درصد از مردم تحت پوشش بیمه هستند

معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در گفت و گو با رادیو ایران گفت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی بیش از 99 درصد از خدمات بهداشتی و درمانی ارائه شده در کشورهای توسعه یافته، در کشور موجود است.

1398/01/19
|
07:50

دکتر ایرج حریرچی قائم مقام وزیر و معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در گفت و گو با برنامه "خانه و خانواده" در پاسخ به این پرسش که آیا وضعیت بهداشت و سلامت خانواده های ایرانی در جایگاه استاندارد و مطلوب قرار دارد؟ گفت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی بیش از 99 درصد از خدمات بهداشتی و درمانی ارائه شده در کشورهای توسعه یافته، در کشور موجود است.
وی در ادامه درباره وضعیت پوشش درمانی بیمه شدگان در ایران نیز گفت: پیش از انقلاب اسلامی، تنها 25 درصد از افراد تحت پوشش بیمه قرار داشتند امروز این میزان به حدود 93 درصد رسیده است. این عدد اگرچه رضایت بخش است اما ایده آل نیست.
معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بخش دیگر صحبت هایش را به حمایت های مالی مردم از سوی دولت اختصاص داد و تصریح کرد: پیش از طرح تحول سلامت، میزان پرداختی مردم بالای 50 درصد بود. خوشبختانه با اجرای این طرح در سال 93 این رقم به 33.5درصد رسیده است. دولت در تلاش است این عدد را به زیر 25 درصد برساند.
برنامه خانه و خانواده شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 از رادیو ایران پخش می شود.
این گفت و گو را در ادامه باهم بشنویم.

دسترسی سریع
خانه و خانواده