خانه و خانواده شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9 به مدت 60

رادیو ایران

خانه و خانواده

توصیه های تغذیه ای در ایام نوروز

دکتر کاظم زاده کارشناس تغذیه در گفت و گو با رادیو ایران گفت: توصیه می کنم مردم در ایام نوروز از گروه شیرینی ها و چربی ها کمتر استفاده کنند.

1397/12/27
|
13:20

تغذیه در ایام نوروز از جمله مواردی که باید بسیار مورد توجه قرار گیرد، بی توجهی به این مقوله مهم در هنگام سفر و دید و بازدیدها، ممکن است فرد را با مشکلات فراوان از جمله چاقی و اضافه وزن روبرو سازد.
دکتر کاظم زاده کارشناس تغذیه در گفت وگو با برنامه "خانه و خانواده" گفت: در کنار سفر و دید و بازدیدهای نوروزی، اگرچه خوردن تنقلات و انواع خوراکی نیز جز تفریحات مردم ایران محسوب می شود، اما باید برای پیشگیری از افزایش وزن، در این دوران تمام مواد غذایی مورد نیاز بدن (سبزیجات، واحدهای کربوهیدراتها، پروتئین ها و نشاسته ای ها) را به شکلی متعادل و در فاصله زمانی مناسب مورد مصرف قرار دهیم.
وی در ادامه افزود: توصیه می کنم مردم در ایام نوروز از گروه شیرینی ها، چربی ها و انواع تنقلات نظیر آجیل بسیار محدودتر استفاده کنند و میوه ها را نیز با فاصله زمانی مورد مصرف قرار دهند.
برنامه خانه و خانواده شنبه تا چهارشنبه هر هفته ساعت 9:00 با اجرای فاطمه آل عباس بر روی موج اف ام ردیف 90 مگاهرتز و موج ای ام ردیف 558 کیلوهرتز از رادیو ایران پخش می شود.

دسترسی سریع
خانه و خانواده