خانه و خانواده شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9 به مدت 60

رادیو ایران

خانه و خانواده

18 اردیبهشت روز بیماری های خاص و صعب العلاج

برنامه «خانه و خانواده» روز سه شنبه 18 اردیبهشت، با حضور دكتر انسیه محمدیاری روانشناس از ازدواج افرادی كه بیماری و شرایط خاصی دارند، می گوید.

1403/02/18
|
09:46
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، 18 اردیبهشت را روز جهانی تالاسمی و بیماری‌های خاص و صعب‌العلاج نامیده‌اند. بیماری‌های خاص و صعب‌العلاج به آن دسته از بیماری‌هایی گفته می‌شود كه در جامعه عمومیت نداشته و برای درمان آنها شرایطی ویژه‌ای باید فراهم شود. درواقع این بیماری‌ها درمان دائمی ندارند و فرد تا آخر عمر این بیماری ها را خواهد داشت.

متین السادات فیروزی تهیه كننده این هفته برنامه «خانه و خانواده» گفت: یقینا برای برخی از افراد به خصوص افراد مبتلا به بیماری های خاص این سوال مهم بسیار مطرح می شود كه تكلیف بیماران خاص در ازدواج چیست؟ آیا آنها به دلیل بیماری شان ناگزیرند تا پایان عمر تنها زندگی كرده و ازدواج نكنند؟ آیا آنها حق داشتن یك زندگی خوب را ندارند؟ و ... .

در پاسخ به این سوالات باید گفت كه ازدواج و زندگی با افراد مبتلا به بیماری های خاص نه تنها غیر ممكن نمی باشد بلكه در جامعه امروزمان به وفور به چشم می خورد. آنچه در این راستا حائز اهمیت است توجه و دقت بسیار و تصمیم گیری اصولی و منطقی قبل از ازدواج است تا مبادا فرد پس از ازدواج و با روبه رو شدن با مشكلات دچار خمودگی شده و تصمیم بر رهایی از شرایط سخت موجود را بگیرد كه در این حالت هم به خود و زندگی شخصی اش آسیب وارد كرده و هم فرد مقابل را با خود به ورطه نابودی كشانده است.

در این راستا آگاهی و توجه به برخی نكات كاملاً لازم و ضروریست ما نیز در برنامه روز سه شنبه 18 اردیبهشت با حضور دكتر انسیه محمدیاری روانشناس پیرامون همین موضوع گفت و گو خواهیم كرد.

گفتنی است «خانه و خانواده» به تهیه كنندگی متین السادات فیروزی و اجرای فاطمه آل عباس از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9:00 از رادیو ایران پخش می شود.

تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع
خانه و خانواده