خانه و خانواده شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9 به مدت 60

رادیو ایران

خانه و خانواده

مرز وابستگی كودك به والدین

برنامه «خانه و خانواده» دوشنبه دهم اردیبهشت، با حضور دكتر یاسمن شهریاری، روانشناس كودكان استثنائی از تاثیرات تك فرزندی بر وابستگی می گوید.

1403/02/09
|
17:24
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، عمده كودكانی كه به عنوان تك فرزند در خانواده ها رشد پیدا می كنند وابسته به والدین بوده و افرادی مستقل نیستند.

زینب برومند تهیه كننده این هفته برنامه «خانه و خانواده» بیان كرد: كودكان تك فرزند به علت توجه زیاد والدین تمامی نیازهای آنها برآورده می شود كه این مساله موجب شده استقلال لازم را پیدا نكرده و برای برآوردن نیازهایشان همواره به دیگران وابسته باشند.

وی تضعیف روابط اجتماعی را از دیگر پیامدهای تك فرزندی برشمرد و گفت: یكی از عوامل مهم رشد اجتماعی كودكان ارتباط با گروه همسالان است كه اگرچه این ارتباط در مهدهای كودك و مدارس برای تك فرزندان ایجاد می شود ولی به دلیل ساختار رسمی و نیمه رسمی كه این محیط ها دارند فضای لازم برای ابراز وجود و برون ریزی خواسته های درونی كودكان را در مقایسه با محیط های عمومی ایجاد نمی كنند.

برومند تاكید كرد: در همین راستا در برنامه «خانه و خانواده» دوشنبه10 اردیبهشت میزبان دكتر یاسمن شهریاری، روانشناس آموزش كودكان استثنائی خواهیم شدو از تاثیرات تك فرزندی و رفتار خانواده ها با كودكان تك فرزند خواهیم گفت.

گفتنی است «خانه و خانواده» این هفته به تهیه كنندگی زینب برومند و اجرای بتول نجفی از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9:00 از رادیو ایران پخش می شود

تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع
خانه و خانواده