خانه و خانواده شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9 به مدت 60

رادیو ایران

خانه و خانواده

كودك خود را از روی نقاشی هایش تفسیر كنید

برنامه «خانه و خانواده» سه شنبه اول اسفند، با حضور دكتر یاسمن شهریاری روانشناس كودك، از تفسیر نمادها در نقاشی كودكان می گوید.

1402/11/30
|
11:12
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، نقاشی وسیله ای برای بیان زندگی عاطفی كودك است، هنگامی كه كودك با آزادی و به دلخواه خود نقاشی می‌كشد، حالت روحی و احساسات خود را بیان كرده و از دنیای اطرافش به ما خبر می‌دهد، از این رو نقاشی كودكان بهترین راه شناخت شخصیت و نحوه ارتباط گیری آنها با دنیای بیرونی است.

زینب برومند تهیه كننده برنامه «خانه و خانواده» گفت: كودكان، دنیایی فراتر از تكلم و گفت‌وگو دارند، آنها با «نقاشی كردن» احساسات خود را بیان كرده و ترس‌ها، شادی‌ها، كابوس‌ها و آرزوهای خود را نشان داده و از طریق نقاشی با دنیای اطرافشان ارتباط برقرار می‌كنند.

وی ادامه داد: با توجه به اهمیت این موضوع در برنامه «خانه و خانواده» روز سه شنبه اول اسفند با حضور دكتر یاسمن شهریاری روانشناس كودك، از نیمه پنهان شخصیت كودكان در نقاشی خواهیم گفت.

علاقه مندان می توانند در زشمان پخش برنامه سوالات خود را از طریق شماره های 22040086 و 22050009 و شماره پیامك 30000900 مطرح كنند و پاسخ خود را از كارشناس برنامه دریافت كنند.

گفتنی است «خانه وخانواده» این هفته به تهیه كنندگی زینب برومند و اجرای بتول نجفی از شنبه تا چهار شنبه ساعت 9:00 از رادیو ایران پخش می شود.


تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع
خانه و خانواده