خانه و خانواده شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9 به مدت 60

رادیو ایران

خانه و خانواده

بررسی رفتار مناسب خانواده با عضو جدید

برنامه «خانه و خانواده» روز سه شنبه 10 بهمن با حضور دكتر انسیه محمدیاری روانشناس و مشاور از پذیرش خانواده ها و رفتار مناسب آن ها با نامزد فرزندشان می گوید.

1402/11/09
|
09:25
|


به گزارش شبكه رادیو ایران، متین السادات فیروزی تهیه كننده این هفته برنامه «خانه و خانواده» گفت: یكی از دغدغه خانواده ها و فرزندان نحوه برخورد با شخص تازه وارد شده در خانواده با عنوان عروس یا داماد است .

به گفته روانشناسان وقتی فرزند ازدواج می‌كند و زندگی مستقلی برای خویش بنا می‌كند، در رابطه با او باید حریمی را مورد توجه قرار دهیم تا تنشی در روابطمان با فرزندان و عضو جدیدی كه به‌واسطه این ازدواج وارد خانواده شده به‌وجود نیاید.

به دلیل تفاوت‌های شخصیتی، تربیتی، فرهنگی و … بین اعضای جدیدی كه به خانواده اضافه شده‌اند با اعضای اصلی خانواده، ممكن است چالش‌ها و مشكلاتی به‌وجود آید.

نداشتن مهارت كافی در شكل دادن یك ارتباط سالم با اعضای جدید منجر به دلخوری‌ها و ناراحتی‌هایی می‌شود كه در رفتارها و گفتار خود را نشان داده و موجب كدورت و كینه طرفین را فراهم می‌كند و می‌تواند زندگی فرزندان را نیز متلاطم كند.

فیروزی ادامه داد: با توجه به اهمیت این موضوع در برنامه روز سه شنبه 10 بهمن میزبان، دكتر انسیه محمدیاری روانشناس و مشاور خواهیم شد و پیرامون این موضوع گفت و گو خواهیم كرد. گفتنی است «خانه و خانواده» این هفته به تهیه كنندگی متین السادات فیروزی و اجرای فاطمه آل عباس از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9:00 از رادیو ایران پخش می شود.

تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع
خانه و خانواده