خانه و خانواده شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9 به مدت 60

رادیو ایران

خانه و خانواده

اهمیت ساده زیستی در كودكان

برنامه «خانه و خانواده» روز چهارشنبه، 4 بهمن با حضور ساناز مهدوی تبار (روانشناس و مدرس پرورش ذهن) از اهمیت ساده زیستی در تربیت كودكان می گوید.

1402/11/03
|
10:35
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، ساده زیستن، بی‌برنامگی نیست و هرگز معنای ژولیدگی كه اسلام آن را ناپسند میداند، نیست. فرهنگ ساده زیستی و قناعت در جامعه ما از دیرباز از نسلی به نسلی دیگر، هم توصیه می شده و هم به عنوان یك ارزش فرهنگی شناخته می شده است.

نكته نگران كننده ترویج تجمل گرایی در كودكان و اصرار به آن از سوی والدین است، بدون آنكه متوجه باشند این فرهنگ چه آثار منفی ای می تواند در آینده كودكان شان داشته باشد. یكی از مواردی كه والدین به میزان زیادی از طریق آن، تجمل گرایی برای فرزندان شان را توجیه می كنند این است: نكند «نه» گفتن من به خواسته هایش، در آینده او را سرخورده كند و نتواند با اعتماد به نفس كافی «گلیمش را از آب بكشد».

زینب برومند تهیه كننده این هفته برنامه «خانه و خانواده» بیان كرد: با توجه به اهمیت این موضوع در آینده كودك در برنامه روز چهارشنبه، 4 بهمن میزبان ساناز مهدوی تبار روانشناس و مدرس پرورش ذهن خواهیم شد و پیرامون راهكارهای آموزش ساده زیستی به كودكان گفت و گو خواهیم كرد.

گفتنی است این هفته برنامه «خانه و خانواده» به تهیه كنندگی زینب برومند و اجرای بتول نجفی از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9:00 از رادیو ایران پخش می شود.

تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع
خانه و خانواده