خانه و خانواده شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9 به مدت 60

رادیو ایران

خانه و خانواده

راهكارهای صحیح تشویق و تنبیه كودك

برنامه «خانه و خانواده» چهارشنبه 29 آذر، با حضور ملیكا بهروش، مشاور خانواده و درمانگر كودك، از راهكارهای مناسب تشویق و تنبیه كودك در سنین مختلف می گوید.

1402/09/29
|
08:17
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، روش‌های تشویق و تنبیه كودكان یكی از موضوعات بسیار جدی است و بارها مورد بحث قرار گرفته است. به گفته متخصصان «تشویق به معنای ارائه دادن یك شی یا خدمت جذاب، به شكل مشروط است و تنبیه به مجازات كردن فرد در نتیجه‌ی رفتار غلطش، می‌گویند».

متین السادات فیروزی تهیه كننده این هفته برنامه «خانه و خانواده» بیان كرد: درك شخصیت و خُلق و خوی كودك یكی‌ از اصلی‌ترین شیوه‌های تربیتی مناسب كودكان است كه باعث شناسایی بهتر استعدادها و تمایلات كودكان نیز می‌شود. برخوردهای تربیتی والدین شامل تشویق و تنبیه، در ساخت شخصیت حال ‌و آینده فرزندان بسیار تعیین كننده و مهم است؛ به طوری كه محبت والدین به فرزندان موجب ایجاد احساس آرامش كودكان و برقراری ارتباط بهتر كودك با والدین می‌شود و در مقابل، به كار بردن خشونت بدنی و كلامی باعث تخریب و تحقیر شخصیت كودكان خواهد شد.

فیروزی افزود: با توجه به اهمیت موضوع و تاثیر آن بر زندگی و آینده كودك چهارشنبه 29 آذر، با حضور ملیكا بهروش، مشاور خانواده و درمانگر كودك، از راهكارهای مناسب تشویق و تنبیه كودك در سنین مختلف خواهیم گفت.
گفتنی است «خانه و خانواده» این هفته به تهیه كنندگی متین السادات فیروزی و اجرای فاطمه آل عباس از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9:00 از رادیو ایران پخش می شود

تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع
خانه و خانواده