اعمال نظارت بیشتر بر کارکنان ناجا؛ حاج قاسم درباره نیروی انتظامی چه گفته بود؟

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی در گفتگو با برنامه رویای آندلوس از نظارت مضاعف بر کارکنان ناجا و نذر شهید سلیمانی درباره این نیرو سخن گفت

1399/08/03
|
09:55

حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا ادیانی؛ رئیس سازمان عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی در گفتگو با برنامه رویای آندلوس گروه سیاسی رادیو ایران از نظارت بیشتر بر عملکرد ناجا خبر داد و گفت: بر اساس اصل هشتم قانون اساسی مردم حق نظارت بر رفتار کلیه ارکان حاکمیت را دارند. بر همین اساس سازمان عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی نظارت بر عملکرد کارکنان ناجا را علاوه بر بازرسی و حفاظت اطلاعات از طریق معاونت نظارت و ارزشیابی مکتبی خود در دستور کار قرار داده است.
وی افزود: سایت شخصی اینجانب در کنار سامانه 197 و سامانه ارتباطی سازمان حفاظت اطلاعات آماده دریافت نظرات انتقادات و پیشنهادات مردم عزیز درباره عملکرد کارکنان ناجاست. همچنین کلیه دفاتر عقیدتی سیاسی در همه واحدها و رده‌های این نیرو آماده دریافت گزارشات و تظرات مردمی‌اند.

حجت‌الاسلام ادیانی همچنین به بیانی از سردار شهید قاسم سلیمانی درباره نیروی انتظامی اشاره کرده و ادامه داد: شهید سلیمانی گفته بود این که ما شب ها راحت استراحت می‌کنیم مدیون بیداری نیروهای انتظامیست. این گفته شهید سلیمانی به حقیقت درست است و قاطبه کارکنان نیروی انتظامی افرادی خدوم و مجاهد در عرصه خدمت به مردم عزیزمان هستند.

در چند روز اخیر انتشار کلیپی از رفتار نامناسب یک مأمور انتظامی با یکی از محکومین مراجع قضایی که به اتهام شرارت به حکم دادگاه در معابر گردانده می‌شد واکنش های فراوانی را به دنبال داشت.

در این میان رسانه‌های بیگانه در شبکه های ماهواره ای و فضای مجازی با سوء استفاده از این تصاویر سعی در ایجاد فضاسازی علیه کلیت نیروی انتظامی و دستگاه قضایی داشتند.
از سویی با اینکه در چند روز خبر آزادی افسر پلیس‌قاتل جورج فلوید گه در شهر مینیاپولیس آمریکا زیر زانوان خود خفه کرده بود بازخورد های فراوانی در داخلی این کشور به دنبال داشته اما رسانه های فارسی زبان بیگانه از این رخداد به سادگی عبور کردند.

با این حال حجت الاسلام المسلمین رئیسی؛ رییس قوه قضاییه پس از انتشار تصاویر گفته شده به دادستان کل کشور دستور داد تا ضمن بررسی و برخورد با مامور خاطی و بازپرس پرونده، ساز و کاری را جهت حفظ حقوق شهروندی متهمین پس از محکومیت تدوین کند.

دسترسی سریع