فرانسه و سویس خریدار اصلی اسانس گل محمدی هستند

سید تقی حجازی تولید کننده و رئیس هئیت مدیره تولیدکنندگان و صادرکنندگان گل محمدی در برنامه ایران ساز رادیو ایران گفت : اگر بتوانیم محصول نهایی را در ایران تولید کنیم ارزش افزوده زیادی برای تولیدکنندگان خواهد داشت.

1397/10/30
|
07:53

به گزارش شبکه رادیویی ایران؛ سید تقی حجازی تولید کننده و رئیس هئیت مدیره تولیدکنندگان و صادرکنندگان گل محمدی در برنامه ایران ساز رادیو ایران درباره تولید اسانس در کشور گفت : اسانس یک فراورده گیاهی است که سابقه صنعتی زیادی در ایران ندارد و بعد از انقلاب فعالیت های زیادی شده است و تکنولوژی استخراج اسانس به نتیجه رسید.
وی در ادامه افزود : اسانس وقتی صادر می شود به عنوان ماده خامی برای صنایع بهداشتی، غذایی و دارویی است و اگر فاز بعدی فرآوری را در کشور خودمان داشته باشیم نتیجه بهتری برای کشور خواهد داشت.
سید تقی حجازی در ادامه تاکید کرد : اگر بتوانیم محصول نهایی را در ایران تولید کنیم ارزش افزوده زیادی برای تولیدکنندگان خواهد داشت.
رئیس هئیت مدیره تولیدکنندگان و صادرکنندگان گل محمدی درباره کشورهای هدف صادراتی این محصول یادآور شد : کشورهای صنعتی دنیا از جمله فرانسه، سویس و چین محصول ایران را خریداری می کنند.
در ادامه می شنویم :
و/م

دسترسی سریع