موفقیت عملیات کربلای 5 نشان دهنده توان راهبردی کشور بود

محسن رفیق دوست در گفت و گو با رادیو ایران گفت

1397/10/19
|
10:47

محسن رفیق دوست، فعال سیاسی از جمله شخصیت های تاثیرگذار در جریان انقلاب اسلامی است که پست های کلیدی در انقلاب و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی داشته است و درجریان جنگ تحمیلی خدمات شایسته ای برای کشور داشته است .
رفیق دوست که روز دوشنبه هفدهم دی مهمان برنامه پیشران رادیو ایران بود، درباره مباحث مختلفی از جمله تاریخ و چگونگی شکل گیری انقلاب اسلامی و عملیات کربلای 4 صحبت کرد.
محسن رفیق دوست در این گفت و گوی رادیویی گفت : رژیم شاهنشاهی تنها برای 14 میلیون نفر امکانات و تسهیلات قرار می داد. 20 میلیون دیگر از هیچ امکاناتی برخوردار نبودند. بیشتر روستاهای آن دوران از نعمت برق بی بهره بودند.
وی در ادامه به بحث های اخیر درباره عملیات کربلای 4 نیز پرداخت و افزود: کربلای 4 که در آغاز والفجر 10 نام داشت با داشتن 260 هزار نیرو و امکانات مطلوب جزو عملیات های اصلی مهم ایران محسوب می شد. این عملیات علیرغم تمام امکانات و نیروهای فراوانش ، سرانجامش با شکست روبرو شد.
رفیق دوست ادامه داد: پس از کربلای 4 ایران با فریب دشمن به آنچنان توانمندی دست یافت که طی 15 روز توانست عملیات کربلای 5 را با موفقیت تمام به پایان برساند.

این گفت و گو نکات جالبی دارد که دعوت می کنیم بشنوید:

دسترسی سریع