سال 1403، سال «جهش تولید با مشاركت مردم»

پیام نوروزی رهبر انقلاب اسلامی به مناسبت حلول سال جدید

1403/01/01
|
06:59
|


حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت آغاز سال 1403 ضمن تبریك عید نوروز به ملت ایران به‌ویژه خانواده‌های ایثارگران و همه ملت‌هایی كه نوروز را گرامی می‌دارند، سال جدید را سال «جهش تولید با مشاركت مردم» نامگذاری كردند.

رهبر انقلاب اسلامی با گرامیداشت یاد و نام شهیدان و امام شهیدان و آرزوی بهره‌مندی ملت ایران از دو بهار طبیعت و معنویت، نگاهی گذرا به شیرینی‌ها و تلخی‌های سال 1402 داشتند و گفتند: از جمله شیرینی‌ها و خبرهای خوش سال گذشته، پیشرفت‌های چشمگیر علمی و فناوری، تولیدات زیربنایی، حضور حماسی مردم در اجتماعات مختلف به‌ویژه روز قدس و روز 22 بهمن، برگزاری امن و سالم انتخابات اسفند ماه و تحرك بین‌المللی دولت در عرصه‌های گوناگون اقتصادی و سیاسی بود.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، مشكلات اقتصادی و معیشتی مردم را از جمله خبرهای تلخ سال 1402 خواندند و افزودند: حادثه تلخ كرمان در سالگرد شهید سلیمانی، سیل بلوچستان و حوادثی كه برای ماموران حافظ امنیت در ماه‌های اخیر اتفاق افتاد، از دیگر حوادث تلخ سال گذشته بودند اما حادثه غزه را باید تلخ‌ترین حادثه به شمار آورد.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به شعار سال گذشته، كارهای انجام شده در زمینه مهار تورم و رشد تولید را خوب اما نه به قدر مطلوب، ارزیابی كردند و با تاكید بر اینكه نباید توقع داشت چنین موضوع مهمی در مدت زمان یكسال تحقق كامل یابد، گفتند: در سال جدید نیز مسئله عمده كشور همچنان «اقتصاد» است زیرا نقطه ضعف اساسی كشور در این حوزه است و باید در این زمینه فعال عمل شود.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تاكید كردند: جمع‌بندی نظرات كارشناسان اقتصادی ما را به این نتیجه می‌رساند كه كلید حل مشكلات اقتصادی كشور از جمله «تورم»، «اشتغال» و «ارزش پول ملی» مسئله «تولید» است و به‌همین دلیل در چند سال گذشته برموضوع تولید تكیه شده است.

ایشان افزودند: بر همین اساس در سال جدید نیز تكیه بر مسئله تولید است و انتظار داریم كه در موضوع تولید یك جهش روی دهد.

رهبر انقلاب اسلامی با تاكید بر اینكه جهش در تولید بدون حضور مردم در اقتصاد و عرصه تولید امكان‌پذیر نیست خاطر نشان كردند: باید موانع حضور مردم در بخش تولید برطرف شود و ظرفیت‌های بزرگ مردمی فعال شوند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای گفتند: با توجه به این موضوع، شعار سال 1403، «جهش تولید با مشاركت مردم» قرار داده شده است و امیدواریم با برنامه‌ریزی مناسب برنامه‌ریزان كشور و همكاری صاحب‌نظران و مشاركت عملی فعالان اقتصادی، زمینه تحقق این شعار به بهترین وجه فراهم شود.

ایشان همچنین ضمن عرض سلام خاضعانه به پیشگاه حضرت بقیه‌الله(عج)، از خداوند متعال توفیق ملت بزرگ و عزیز ایران را مسئلت كردند.

دسترسی سریع