كار برای مردم همیشه برای من شیرین بوده است.

گفت و گو با حسین معصومی تهیه كننده اعزامی رادیو ایران به كربلا

1402/06/19
|
11:57
|

حسین معصومی تهیه كننده ویژه برنامه «چهل پرده اشك» بیان كرد: برای انعكاس حضور میلیونی زائرها و عزاداران حسینی به همراه حسن همایی و جواد نادری از رادیو ایران به كربلا اعزام شدیم.

وی ادامه داد: كار برای مردم همیشه برای من شیرین بوده است، حالا تصور كنید اگر این كار رنگ‌ و‌ بوی عشق به حضرت سیدالشهداء علیه السلام را بگیرد، لذت و شیرینیش وصف نشدنی است.

معصومی عنوان كرد: تجربه سفر به كربلا و برنامه سازی در این اتمسفر بهشتی، یكی از افتخارات دوران كاری من هست.

وی با اشاره به سختی كار برای تهیه برنامه های زنده رادیویی اظهار داشت:كار در فضای غیر استودیویی برای برنامه ساز دشواری های خودش را به همراه دارد، اما وقتی از طریق امواج رادیویی اتفاقات زیبای اربعین را برای مخاطب انعكاس می دهی و شنوندگان را همراه و همدل با زائرین كربلا می كنی دیگر تمام خستگی و سختی ها با هم از بین می رود.

تهیه كننده اعزامی رادیو ایران به كربلا افزود: خدا را شاكرم، كه به من اجازه نفس كشیدن در حریم حضرت یار را داد و توانستیم در ویژه برنامه «چهل پرده اشك» به آثار و بركات زیارت اربعین بپردازیم و از اهمیت راهپیمایی، جهانی اربعین بگوییم.

معصومی در پایان به مهمان ویژه رادیو ایران اشاره كرد و گفت: در روز اربعین حسینی میزبان وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی محمدمهدی اسماعیلی در كربلا شدیم كه ایشان در برنامه خاطر نشان شد: یاد و نام امام حسین (ع) در فرهنگ ایرانیان ریشه گسترده دارد، این فرهنگ عشقی است كه سینه به سینه از گذشته به امروز رسیده است

وی در ادامه با بیان اینكه معمولا برای موضوعات ناشناخته تبلیغات صورت می گیرد؛ افزود: نهضت عاشورا همیشه با جان و دل همه محبان در آمیخته بوده است چند سالی است كه به بركت خون شهدا در روز اربعین امكانی برای گردهمایی میلیون ها نفر دوستدار امام حسین (ع) در كربلا فراهم شده است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عشق به امام حسین (ع) را ودیعه الهی دانست و گفت: عشق به امام حسین (ع) از كودكی در درونمان نهادینه شده است و این عشق همچنان ادامه خواهد داشت.

دسترسی سریع