سالروز شهادت آیت الله شهید بهشتی و 72 تن از یاران انقلاب گرامی باد

آیت‌الله شهید بهشتی و 72 تن از یاران امام خمینی(ره) هفتم تیر 1360 بر اثر انفجار بمب در مقر حزب جمهوری اسلامی در تهران، به شهادت رسیدند.

1402/04/07
|
08:00
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، هفتم تیر سال 1360 هجری شمسی آیت الله دكتر «سید محمد حسینی بهشتی» به همراه 72 نفر از بهترین یاران انقلاب اسلامی در فاجعه انفجار دفتر مركزی حزب جمهوری اسلامی در تهران به شهادت رسیدند.

این انفجار مهیب توسط یكی از عوامل نفوذی گروهك تروریستی مجاهدین خلق انجام شد. این گروه تروریستی هزاران تن از مردم ایران را به شهادت رسانده است. «شهید بهشتی» در جریان انقلاب و استقرار پایه‌های نظام جمهوری اسلامی در ایران، نقش مهمی داشت و از یاوران اصلی حضرت امام خمینی (ره) بود.

به تعبیر امام خمینی (ره) بهشتی همچون یك ملت بود و حتی شهادتش هم برای اسلام، انقلاب و ایران، بركات فراوانی داشت كه مهمترین تاثیر آن افشای ماهیت واقعی و ضد مردمی منافقین و اثبات حقانیت پیروان خط امام (ره) بود.

حضرت امام خمینی (ره) پس از شهادت دكتر بهشتی، او را یك فرد مجتهد، متدین و علاقمند به اسلام و ملت توصیف كردند و یادآور شدند آنچه بیش از شهادت ایشان تأثرآور است، مظلومیت ایشان است.

رادیو ایران یاد و خاطره شهید آیت الله دكتر بهشتی و 72 نفر از فرزندان صدیق اسلام گرامی می دارد.


تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع