ورزش ایران شنبه ‌تا پنجشنبه از ساعت 19 به مدت 45

زیرساخت های فوتبال ایران باید درست شود

محمدفنایی داور پیشكسوت ایرانی گفت: در حالیكه ایران با وجود حضور در چندین جام جهانی هنوز از داشتن كمك داور ویدیویی( VAR) برخوردار نیست بسیاری از تیم های ضعیف از این امكان بهره مند شده اند.

بیست و دومین دوره رقابتهای فوتبال لیگ برتر روز 28 اردیبهشت با قهرمانی پرسپولیس، نایب قهرمانی سپاهان و عنوان سومی تیم فوتبال استقلال به پایان رسید.
شاگردان یحیی گل محمدی در شرایطی این عنوان را به خود اختصاص دادند كه تا چند هفته مانده به پایان لیگ در رده سوم قرار داشتند و شانس رسیدن به جام آنها نسبت به استقلال و سپاهان كمتر بود.

با این حال برتری پرسپولیس در دربی تهران و تساوی خانگی سپاهان برابر ملوان فرصت را در اختیار سرخپوشان قرار داد تا به صدر جدول برگردند و در هفته های پایانی با كسب چند پیروزی متوالی عنوان قهرمانی را به خود اختصاص بدهند.

به گزارش شبكه رادیویی ایران، با توجه به پایان این دوره از رقابت ها، برنامه ورزش ایران با محمدفنایی داور پیشكسوت در خصوص فشارهای روانی وارد شده بر داوران و راهكارهای مناسب برای كاهش این فشارها گفت و گو كرده است.

محمدفنایی داور پیشكسوت ایرانی گفت: در حالیكه ایران با وجود حضور در چندین جام جهانی هنوز از داشتن كمك داور ویدیویی برخوردار نیست بسیاری از تیم های ضعیف از این امكان بهره مند شده اند.

وی افزود: فدراسیون فوتبال لازم است برای درست شدن زیرساخت های فوتبال ایران اقدامات موثری انجام دهد.

برنامه «ورزش ایران» شنبه تا پنج شنبه هر هفته ساعت 20:15 از رادیو ایران پخش می شود.

1402/02/31
|
14:22
دسترسی سریع
ورزش ایران