کافه هنر شنبه تا چهارشنبه از ساعت 16 به مدت 40

نباید در کتاب های درسی از ادیبان درجه دو استفاده شود

عضو هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس در گفت و گو با رادیو ایران گفت: مهارت های زبانی و ادبی نسل امروز در مقایسه با نسل های گذشته کمتر شده و کتاب های درسی نیز نسبت به گذشته کمتر از ادبیات فاخر و خلاقانه نویسندگان و بزرگان استفاده کرده است.

چندی پیش حسن ذوالفقاری عضو هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس از نامهربانی ها به زبان و ادبیات پارسی در مدارس کشور سخن گفت و با ایراد این سخن گلایه های خود را از وضعیت آموزش زبان فارسی بیان کرد.
حال باید پرسید آیا نحوه آموزش امروز در مدارس کشور منجر به افزایش مهارت های زبانی دانش آموزان می شود یا خیر؟
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو ایران، حسن ذوالفقاری عضو هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس در گفت و گو با برنامه "کافه هنر" به این پرسش پاسخ داده است.
حسن ذوالفقاری عضو هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس در گفت و گو با رادیو ایران گفت: بنا به دلایل مختلف فرهنگی، اجتماعی و آموزشی، مهارت های زبانی و ادبی نسل امروز در مقایسه با نسل های گذشته کمتر شده و کتاب های درسی نیز نسبت به گذشته کمتر از ادبیات فاخر و خلاقانه نویسندگان و بزرگان استفاده کرده است.
وی در ادامه گفت: وقتی ایران مهد شاعران بزرگی چون حافظ، مولانا، سعدی، خیام، عطار نیشابوری و شاعران معاصری چون نیما یوشیج، احمد شاملو و ... است، کتاب درسی ایران در حوزه ادبیات نباید از شاعران درجه دو استفاده کند.
برنامه کافه هنر شنبه تا چهارشنبه هر هفته ساعت 15:50 بر روی موج اف ام ردیف 90 مگاهرتز و موج ای ام ردیف 558 کیلوهرتز از رادیو ایران پخش می شود.

1397/12/21
|
08:59
دسترسی سریع
کافه هنر