سیاره آبی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 16:40 به مدت 20 دقیقه

بشر با كارهای اشتباه آینده محیط زیست را به خطر انداخته است

مدیر كل دفتر موزه تاریخ طبیعی و دخایر ژنتیكی سازمان حفاظت از محیط زیست گفت: ما انسان ها با زیاده روی در مصرف، آلوده كردن محیط و عدم ملاحظه نسبت به ظرفیت، محیط را برای هم نوع خود و میلیون ها زیست مند دیگر كره زمین تنگ كرده ایم.

مجمع عمومی سازمان ملل متحد؛ پنجم ژوئن را روز جهانی محیط زیست اعلام كرده است.هدف از نامگذاری این روز، افزایش آگاهی مردم برای حفظ محیط زیست و ترغیب مسئولان به اتخاذ تدابیری برای مقابله با تخریب محیط زیست و گونه های زیستی جانوری است.

به مناسبت روز جهانی محیط زیست، در ایران 15 تا 21 خرداد هفته محیط زیست نامگذاری شده است.

به گزارش شبكه رادیویی ایران، برنامه «سیاره آبی» درباره اهمیت روز جهانی محیط زیست با محمد مدادی مدیر كل دفتر موزه تاریخ طبیعی و دخایر ژنتیكی سازمان حفاظت از محیط زیست گفت و گو كرده است.

مدیر كل دفتر موزه تاریخ طبیعی و دخایر ژنتیكی سازمان حفاظت از محیط زیست گفت: زندگی تمامی ما انسان ها به عوامل زیستی وابسته است، این عوامل حیات را در كره زمین ایجاد كرده و به انسان و سایر موجودات زنده امكان زندگی داده اند.

افزود: ما انسان ها با زیاده روی در مصرف، آلوده كردن محیط و عدم ملاحظه نسبت به ظرفیت محیط را برای هم نوع خود و میلیون ها زیست مند دیگر كره زمین تنگ كرده ایم.

برنامه «سیاره آبی» شنبه تا چهارشنبه هر هفته ساعت 16:40 به تهیه كنندگی سیما پاتیمار از رادیو ایران پخش می شود.

1402/03/16
|
14:14
دسترسی سریع
سیاره آبی