سیاره آبی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 16:40 به مدت 20 دقیقه

در محیط های كنترل شده می توان هر گیاه و بذری را كاشت

«مجید اسكندری» گیاه شناس گفت: وقتی هسته میوه ای نظیر زردآلو را در محیطی كه قبلا به آن تعلق ندارد می كاریم با این اقدام چرخه های زیستی را كاملا بر هم می زنیم.

شاید شما هم در فضای مجازی این مطلب را دیده باشید كه هسته میوه ها به ویژه میوه های تابستانی و بهاری را می توان در طبیعت رها كرد.

این موضوع غیر علمی مدتی است كه مرتب در فضای مجازی به اشتراك گذاشته می شود و برخی افراد ممكن است بدون آنكه دنبال صحت علمی این موضوع بگردند این كار را انجام می دهند.

به گزارش شبكه رادیویی ایران، برنامه سیاره آبی برای پیگیری علل این موضوع با «مجید اسكندری» گیاه شناس در این خصوص گفت و گو كرده است.

«مجید اسكندری» گیاه شناس در این باره گفت: در محیط های كنترل شده نظیر بوستان ها، باغچه ها، باغ ها و آپارتمان ها می توان هر گیاه و بذری را كاشت اما در محیط های طبیعی نظیر كویرها، جنگل ها و یا هر محیط طبیعی كه تحت كنترل انسان نیست هیچ فردی اجازه كاشت هر گیاه یا بذر غیر بومی را را ندارد .

وی افزود: گیاهانی كه در آپارتمان ها نگهداری می شوند قدرت و توانایی تكثیر به شكل طبیعی را ندارند و تكثیر آنها به شكل كنترل شده انجام می شود اما وقتی هسته میوه ای نظیر زردآلو را در محیطی كه قبلا به آن تعلق ندارد می كاریم با این اقدام چرخه های زیستی را كاملا بر هم می زنیم.

در ادامه می شنوید.

برنامه «سیاره آبی» شنبه تا چهارشنبه هر هفته ساعت 16:40 به تهیه كنندگی سیما پاتیمار و اجرای زهرا رحیمی از رادیو ایران پخش می شود.

تهیه و تنظیم: نسترن ردایی

1402/03/08
|
13:51
دسترسی سریع
سیاره آبی