سیاره آبی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 16:40 به مدت 20 دقیقه

شستشوی فرش ها را به قالیشویی ها بسپاریم

الهه خانی فعال، كارشناس و خبرنگار حوزه محیط زیست گفت: معمولا ایران در فصل پاییز و زمستان شاهد بارش های كمی است بهتر است در هنگام خانه تكانی برای صرفه جویی در مصرف آب از شستشوهای غیر ضروری خودداری كنیم.

با توجه به آنكه سنت خانه تكانی بخشی از میراث فرهنگی ما ایرانیان است نیاز است علاوه بر افزایش سواد آبی جامعه، بانوان را با اهمیت آب و مشكلات ناشی از كم آبی و خطرهای زیست محیطی استفاده بی رویه از شوینده ها و همچنین تلاش برای حركت جمعی اثرگذار در حفظ منابع طبیعی آشنا كنیم.

به گزارش شبكه رادیویی ایران، الهه خانی فعال، كارشناس و خبرنگار حوزه محیط زیست در برنامه سیاره آبی درباره خانه تكانی محیط زیست توضیح داده است.

الهه خانی فعال، كارشناس و خبرنگار حوزه محیط زیست گفت: سنت خانه تكانی زمانی نیكو است كه در هنگام نظافت محیط خانه، به محیط زیست نیز توجه كنیم.

وی افزود: معمولا ایران در فصل پاییز و زمستان شاهد بارش های كمی است بهتر است در هنگام خانه تكانی برای صرفه جویی در مصرف آب از شستشوهای غیر ضروری خودداری كنیم.

برنامه سیاره آبی شنبه تا چهارشنبه هر هفته ساعت 16:40 به تهیه كنندگی سیما پاتیمار و اجرای زهرا رحیمی از رادیو ایران پخش می شود.

1401/12/24
|
16:18
دسترسی سریع
سیاره آبی