باغ هنر شنبه تا چهارشنبه از ساعت 16 به مدت 40

ترانه «دوتا دل عاشق» انسجام معنایی سستی دارد

«شهاب شهرزاد» كارشناس در نقد این اثر گفت: گاهی لغزش های زبانی شاعر را از زبان ترانه و شاعرانی دور می كند.

«دو تا دل عاشق» تك آهنگی با صدای «بهنام بانی»،آهنگسازی و تنظیم «حامد برادران» و ترانه ای «كارن موسوی» به تازگی منتشر شده است.

به گزارش شبكه رادیویی ایران، برنامه «كافه هنر» این بار در بخش «نقد آهنگ» قطعه «دوتا دل عاشق» با صدای بهنام بانی را در گفت و گو با مرتضی لطفی آهنگساز، خواننده و معلم آواز و «مهدی كریمی» كارشناس تركیب و نهایی سازی صدا مورد نقد و بررسی قرار داده است.

«مرتضی لطفی» آهنگساز، خواننده و معلم آواز این برنامه به نقد این آهنگ پرداخت و گفت:آهنگ «دوتا دل عاشق» از دو یا سه آكورد ساده استفاده كرده است.

وی ادامه داد: تولید كنندگان حوزه موسیقی بهتر است در تولید كار، شنونده خاص را مورد توجه قرار دهند و در كنار آن سطح آگاهی شنونده عام را نیز تغییر دهند.

«مهدی كریمی» كارشناس تركیب و نهایی سازی صدا از دیگر مهمانان این برنامه نیز در نقد این اثر گفت: در آهنگ «دو تا دل عاشق» صدای خواننده زیاد نیست اما صدای تیز گیتار بسیار زیاد شنیده می شود؛ همین امر سبب شده این آهنگ از طریق گوشی همراه با جزئیات خوبی شنیده شود.

برنامه «كافه هنر» شنبه تا چهارشنبه هر هفته ساعت 16:00 به تهیه كنندگی «وحید بیات» و اجرای «شهاب شهرزاد» از رادیو ایران پخش می شود.

1400/09/17
|
14:27
دسترسی سریع
باغ هنر