نمودار شنبه تا چهارشنبه از ساعت 10:20 به مدت 40

25 واحد در فضای مجازی کشور تحت نظارت پلیس فتا است

بررسی کلاهبرداری سایت سکه ثامن در برنامه نمودار

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران در گفت و گو با رادیو ایران گفت: کسب و کارهای اینترنتی در ایران سابقه چندانی ندارند و به وجود آورندگان این حرفه در فضای مجازی دارای تجربه کافی نیستند.
ابراهیم محمد ولی رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران در گفت و گو با برنامه «نمودار» به کلاهبرداری سایت سکه ثامن اشاره کرد و در این باره گفت: در سایت سکه ثامن فردی مشغول به خرید و فروش طلا بوده و پس از پنج ماه توانسته در منطقه ظفر تهران واحد صنفی را خریداری کند. اتحادیه طلا و جواهر ایران نیز بر حسب وظیفه ذاتی و قانونی خود وارد عمل شده و این واحد را مورد بررسی قرار داده است.
وی در ادامه به خلا قانونی میان فضای مجازی و واحدهای صنفی نیز اشاره کرد و افزود: این یک خلا است که فرد بدون آنکه در واحد صنفی خود خرید و فروشی را انجام دهد؛ با مراجعه به سایت می تواند مجوزی را برای خرید و فروش در فضای مجازی دریافت کند.
در بخش دیگر این گفت و گوی رادیویی، سرهنگ رامین پاشایی معاون اجتماعی پلیس فتا به روی خط برنامه آمد و در این باره گفت: کسب و کارهای اینترنتی در ایران سابقه چندانی ندارند و افرادی که این حرفه ها را در فضای مجازی به وجود می آورند از تجربه کافی برخوردار نیستند...
این گفت و گو را در ادامه می شنوید.

1397/07/02
|
06:36
دسترسی سریع
نمودار