صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

از ساعت به مدت

مدیر عامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس گفت: هنرمندان در طول انقلاب هرگاه جای دفاع از عقاید و مکتب بود متعهدانه برخورد کردند و در این رزمواره نیز هنرمندان با ارسال 2هزار و صد اثر نهضت هنری خلق کردند.

به گزارش ستاد خبری نخستین رزمواره مدافعان حرم، آیین اختتامیه نخستین «رزمواره مدافعان حرم» عصر دیروز(دوشنبه 24 اردیبهشت‌ماه) با حضور سردار سرتیپ بهمن کارگر رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، علی اصغر جعفری مدیر عامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و دکترحمید رضا شاه آبادی معاون صدا برگزار شد.
«علی‌اصغر جعفری» مدیر عامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در این مراسم ضمن گرامیداشت حضور خانواده‌های شهدا و هنرمندان، اظهار داشت: حرکت رزمواره مدافعان حرم در حقیقت جشنواره مدافعان حرم است اما ما دیدیم نام جشنواره در قد و قامت مدافعان حرم نبود لذا کلمه رزمواره انتخاب شد تا شانیت این عزیزان حفظ شود.
وی گفت: اولین ثمره این حرکت تجلیل از انسان‌های بزرگ الهی بود که آگاهانه زمان را شناختند و مصلحت اسلام را فهمیدند. در مقطعی که اسلام در درون و بیرون احساس خطر کرد از حریم ولایت و امامت دفاع کردند که عزت امروز ما، به دلیل وجود این عزیزان است. اگر وقت شناسی، ولایت و شهادت طلبی این عزیزان نبود امروز جهان اسلام معلوم نبود چه وضعیتی داشت.
مدیر عامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس افزود: شهیدان باعث شدند امروز اسلام سربلند باشد و بقا متبرکه حضرت زینب شکوه‌ داشته باشد. اگر این عزیزان نبودند ما جوابی برای تاریخ نداشتیم. ایجاد داعش و تکفیری‌ها همه برای برخورد با جمهوری اسلامی بود که باید با آنها مبارزه می‌شد.
جعفری تاکید کرد: هنرمندان در طول انقلاب هرگاه جای دفاع از عقاید و مکتب بود متعهدانه برخورد کردند و در این رزمواره نیز هنرمندان با ارسال 2هزار و صد اثر نهضت هنری خلق کردند. در بخش مردمی 510 اثر، در بخش رسانه‌ها 469 و در بخش موسیقی 202 اثر از سال شد که نشان‌دهنده استقبال مهمی بود.
وی بیان کرد: شکل گیری حرکت جمعی غیر سازمانی با احساس مسوولیت برای تجلیل از شهدا، خانواده‌ها و شهدای مدافعان حرم شکل گرفت که به همت معاونت صدای رسانه ملی بود. در بخش معاونت مجازی رسانه ملی نیز همت جدی شکل گرفت و در این حوزه نیز فعالیت‌های عمده‌ای شکل گرفت.
مدیر عامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بیان کرد: بسیج صدا و سیما نیز بخش دیداری را دنبال کردند. معاونت مطبوعات وزارت ارشاد نیز در بخش خبرگزاری ‌ها و مطبوعات را پیگیری کردند. بخش هنری وزارت ارشاد، شورای فرهنگ عمومی، سازمان هنری و امور سینمای دفاع مقدس و موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس نیز پیشگام بودند. مجموعه این دستگاه‌ها ستاد مردمی را با عشق و علاقه ایجاد کردند.
جعفری گفت: امیدواریم بتوانیم در دومین دوره این حرکت عظیم بتوانیم بخش بین‌الملل این رزمواره را فعال کنیم تا بتوانیم از هنرمندان جغرافیایی مقاومت بهره ببریم.

مرتبط با این خبر

  • رادیو ایران و اولین مجموعه تخصصی گردشگری کودکان در ایران

  • موسم حج از رادیو ایران میزبان

  • ردپای حادثه در رادیو ایران

  • جشن «آب پاشونکه» در رادیو ایران

  • در برنامه‌ی کافه هنر رادیو ایران مطرح شد:

  • احداث نیروگاه خورشیدی یک مگاواتی شناور در اصفهان

  • واکاوی مسائل فوتبال در رادیو ایران

  • از اهمیت حیا گفته می شود/ برنامه مناسبتی سالروز ولادت حضرت معصومه (س)

  • مجمع خبرگان رهبری در «میزبان»

  • نمایش طنز نمکی اجرا می شود/ برنامه ای ویژه دختران