از ساعت به مدت

رادیو ایران

خبر روابط عمومي

پخش برنامه سحر رادیو ایران از شبکه اول سیما

در کاری مشترک قسمتهایی از برنامه سحری «قرار بی قراران » از برنامه سحر ماه مبارک رمضان شبکه اول سیما پخش می شود.

1397/02/24
|
10:58

به گزارش شبکه رادیویی ایران عبدالله علایی تهییه کننده برنامه سحری قرار بی قراران با اعلام این که قسمت هایی از این برنامه از شبکه یک پخش خواهد شد در خصوص موضوعات آن گفت: موضوعاتی که در برنامه انتخاب و مورد بررسی قرار می گیرد از جزء قرآنی است که آن روز قرائت می شود.
وی در توضیح بیشتر افزود: موضوعاتی مانند این که اخلاق روزه داری باید چه فرقی با قبل از آن داشته باشد و یا به اهمیت قسم های قرآنی ،ترجمه و تلاوت آن آیات پرداخته می شود.
علایی در خصوص بخش های دیگر این برنامه سحری اظهار داشت: در این برنامه مناجات ابوحمزه ثمالی با روایت حجت الاسلام سرلک و همچنین روایت هایی از زندگی علمی و عرفانی علمایی مانند آیت الله بهجت، شاه آبادی، فیض کاشانی و .. خواهیم داشت.
تهیه کننده برنامه قرار بی قراران ادامه داد: توبه ،امید و بخش نگاه زیبا داشتن از موضوعات برنامه است.
وی در خصوص برنامه قرار بی قراران و این که از چه قسمت های دیگری تشکیل شده است گفت: در این برنامه قسمتی داریم که برای قبل از اذان است و برگرفته شده از سخنان علما، دعای مردم و دیگر شخصیت هاست.
علایی با اشاره به این که پخش برنامه های دهه 50 و 60 سحر رادیو ، سحرخوانی قدیم و پخش صدای مرحوم صبحدل ،موذن زاده ،حسن ذوالفقاری از دیگر بخش های برنامه است بیان داشت: در کنار آوازهای قدیمی، آوازهای جدید عرفانی از شهرام ناظری ،سالار عقیلی ،چنگیز حبیبیان ،علی رضا قربانی و محمد معتمدی پخش خواهد شد.
علایی با بیان اینکه «قرار بی قراران» شخصیت محور است در خصوص نحوه اجرایی شدن آن ادامه داد: هر روز مجری، برنامه را با داستانی شروع می کند و به مخاطب خود می گوید موضوع بیان شده می تواند علاقه و یا تجربه روحی و عرفانی هر شخصی باشد.
تهیه کننده برنامه قرار بی قراران در خصوص این که پیام برنامه را به چه نحوی مجری منتقل خواهد کرد تصریح کرد:: مجری برای بهتر رساندن پیام به مخاطبانش از دریای معارف الهی و همچنین از منابع دیگری مانند ، مثنوی معنوی و مناجات ماثوره مدد می گیرد.
شایان ذکر است «قرار بی قراران » هر سحر از ساعت 2:30 تا 4:30 با کارشناس مجری محمد محمدی نصر آبادی ، تهیه کنندگی وحید بیات و عبدالله علایی و گویندگی بهروز رضوی ،حسن همایی و میثم نیکنام از آنتن رادیو ایران پخش می شود.

دسترسی سریع
خبر روابط عمومی