نگین شنبه تا چهارشنبه از ساعت 14:55 به مدت 15 دقیقه

رادیو ایران

نگين

چهره‌ی ماندگار گیاه‌پزشكی كشور در نگین رادیو ایران

رادیو ایران در برنامه ی «نگین» به معرفی نخبگان، برجستگان و دانشمندان ایرانی می پردازد.

1401/09/19
|
13:57
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، با توجه به استقبال مخاطبان برنامه «نگین» در سری جدید با معرفی شخصیت هایی چون دكتر محمد توسلی، دكتر كرامت الله جهرمی، علیرضا سپاه خواه، دكتر محمد ولوی پخش می شود.
عبدالله علایی تهیه كننده این برنامه بیان كرد: شنبه 19 آذر مروری بر فعالیت های پروفسور كرامت‌الله ایزدپناه جهرمی، چهره‌ی ماندگار گیاه‌پزشكی كشور و پدر علم ویروس‌شناسی گیاهی خواهیم داشت.
وی ادامه داد: دكتر كرامت الله ایزدپناه اولین استاد ممتاز دانشگاه شیراز در سال 1313 در جهرم متولد و پس از گذراندن تحصیلات ابتدایی و متوسطه در مدارس جهرم و شیراز، در سال 1335 برای ادامه تحصیل وارد دانشگاه تهران شد و موفق گردید مدرك كارشناسی خود را در سال 1339 به عنوان رتبه اول دانشگاه در رشتهٔ كشاورزی كسب كند.
تهیه كننده برنامه «نگین« تصریح كرد: این محقق برجسته دانشگاه شیراز، استاد نمونه كشوری، برگزیده مقام نخست تحقیقات بنیادی شانزدهمین جشنواره خوارزمی، برگزیده چهره‌های ماندگار، عضو آكادمی علوم جهان برای پیشرفت علم در كشورهای در حال توسعه ، كسب جایزه علامه طباطبایی در سال 1390 از بنیاد ملی نخبگان، معاونت آموزشی و تحقیقاتی دانشكده كشاورزی، معاونت و ریاست دانشكده كشاورزی دانشگاه شیراز، بنیان‌گذار و مدیریت مركز تحقیقات ویروس‌شناسی گیاهی دانشكده كشاورزی، مدیریت قطب علمی ویروس‌شناسی، عضو پیوسته فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران، رئیس شاخه گیاه پزشكی گروه علوم كشاورزی فرهنگستان علوم، رئیس انجمن بیماری‌شناسی ایران، و معرفی چند ویروس برای اولین بار در سطح جهانی، و انتشار بیش از 650 عنوان كتاب و مقالات بین‌المللی و داخلی را در كارنامه خود دارد.
گفتنی است «نگین» از شنبه تا چهارشنبه به تهیه كنندگی عبدالله علایی و با اجرای فاطمه آل عباس و حسن همایی ساعت 14:55 از رادیو ایران پخش می شود
تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع
نگین