ایران امروز شنبه تا سه شنبه از ساعت 12:40 به مدت 70

بررسی وضعیت اقتصاد در نشر

برنامه «ایران امروز» چهارشنبه 26 اردیبهشت، همزمان با برگزاری سی و پنجمین نمایشگاه بین المللی كتاب به بررسی چالش های اقتصاد در نشر می پردازد.

1403/02/26
|
10:22
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، سی و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی كتاب تهران به شكل حضوری در مصلای امام خمینی(ره) در حال برگزاری است و همچنین فروش مجازی كتاب نیز از طریق درگاه نمایشگاه قابل دسترسی است.

سیما پاتیمار تهیه كننده برنامه «ایران امروز» گفت: برخی از مشكلات نشر قیمت بالای كاغذ است. از سوی دیگر تعرفه‌ای كه به انتشارات داده می‌شود مناسب نیست. این مشكل اساسی حوزه نشر است.

وی ادامه داد: از جمله موارد مهمی كه اكثریت ناشران از آن گلایه دارند قیمت بالای كاغذ است كه منجر به افزایش قیمت كتاب و در نتیجه كاهش خرید از سوی مردم شده است و البته دسترسی به كتاب در بستر فضای مجازی هم قابل بررسی است.

تهیه كننده «ایران امروز» تصریح كرد: از همین رو در برنامه روز چهارشنبه 26 اردیبهشت میزبان دكتر علی رمضانی قائم مقام و سخنگوی نمایشگاه بین‌المللی كتاب و مدیرعامل خانه كتاب و ادبیات ایران، دكتر ابوالفضل روغنی گلپایگانی رئیس سندیكای تولیدكنندگان كاغذ و مقوای ایران و دكتر امین آصفی مدیر انجمن ناشران خواهیم شد و پیرامون اقدام ها، چشم اندازها، راه كارهای رفع موانع و رویكرد ها و ظرفیت شناسی در حوزه نشر گفت و گو خواهیم كرد.

گفتنی است «ایران امروز» چهارشنبه ها به تهیه كنندگی سیما پاتیمار، اجرای محمد رضا درویش و هماهنگی اكرم خیرخواه ساعت 12:40 از رادیو ایران تقدیم می شود.

تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع
ایران امروز