ایران امروز شنبه تا سه شنبه از ساعت 12:40 به مدت 70

نقش تصاویر ماهواره‌ای در افزایش تولید محصولات كشاورزی

برنامه «ایران امروز» سه شنبه 10 بهمن، با حضور كارشناسان و صاحب نظران، از نقش تصاویر ماهواره‌ای در افزایش تولید محصولات كشاورزی می گوید.

1402/11/10
|
11:08
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، امروزه استفاده از تصاویر ماهواره‌ای در مطالعه زمین‌های كشاورزی، باغات و برنامه ریزی برای افزایش استفاده از محصولات كشاورزی اهمیت بسیاری دارد. فناوری سنجش از دور با استفاده از تحلیل تصاویر ماهواره‌ای با توجه به افزایش جمعیت در سراسر جهان و نیاز به افزایش تولید محصولات كشاورزی، برای بهبود مدیریت ضروری است و نقش بسیار مهمی در توسعه و پیشرفت صنعت كشاورزی ایفا می كند.

مریم بانو فطرتی تهیه كننده «ایران امروز» سه شنبه ها بیان كرد: در برنامه «ایران امروز» سه شنبه میزبان دكتر نیكویی مدیركل دفتر امور اقتصادی و مدیر برنامه ملی الگوی كشت سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج كشاورزی، دكتر رضا پهلوانی صاحب نظر در حوزه اقتصاد كشاورزی و دكتر ورمزیاری استاد دانشگاه، صاحب نظر در حوزه كشاورزی خواهیم شد و پیرامون چگونگی اجرای الگوی كشت و نقش ماهواره ها در بهبود وضعیت كشاورزی بحث و تبادل نظر خواهیم كرد.

گفتنی است «ایران امروز» سه شنبه ها به تهیه كنندگی مریم بانو فطرتی و اجرای احمد طبعی ساعت 12:40 از رادیو ایران پخش می شود.

تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع
ایران امروز