ایران امروز شنبه تا سه شنبه از ساعت 12:40 به مدت 70

جایگاه، اهداف و وظایف شورای عالی انقلاب فرهنگی در رادیو ایران

برنامه «ایران امروز» یكشنبه 19 آذر، همزمان با سالروز شورای عالی انقلاب فرهنگی با حضوركارشناسان مختلف از گروه فرهنگ و تمدن رادیو ایران تقدیم می شود.

1402/09/19
|
10:28
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، شورای عالی انقلاب فرهنگی در 19 آذرماه 1363 به فرمان امام خمینی(ره) به ریاست رییس جمهور وقت جمهوری اسلامی ایران در كشور تشكیل شده است.گسترش نفوذ فرهنگ اسلامی در شئون جامعه، تقویت انقلاب فرهنگی، اعتلای فرهنگ عمومی و تزكیه محیط ‌های علمی و فرهنگی از افكار مادی و نفی مظاهر و آثار غربزدگی از جمله اهداف تأسیس این شورا عالی در ایران است.

سیده زهرا صالحی تهیه كننده برنامه «ایران امروز» بیان كرد: وظایف شورای عالی انقلاب فرهنگی را می‌توان به سه حوزه سیاست‌گذاری، تدوین ضوابط و نظارت تقسیم‌بندی كرد.

تهیه و تدوین سیاست‌ها و طرح‌های راهبردی كشور در زمینه‌های مختلف فرهنگی از جمله در حوزه‌های زنان، تبلیغات، اطلاع‌رسانی، چاپ و نشر، بی‌‎سوادی، دانشگاه‌ها، برقراری روابط علمی و پژوهشی و فرهنگی با سایر كشورها، همكاری حوزه و دانشگاه، فعالیت‌های دینی و معنوی، برنامه‌ریزی برای مقابله با تهاجم فرهنگی و سایر حوزه‌های فرهنگی از جمله وظایف سیاست‌گذاری این شورا محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: در همین راستا در برنامه «ایران امروز» میزبان دكتر مسعود فیاضی قائم مقام و رئیس مركز رصد برنامه ریزی و ارزیابی شورای عالی انقلاب فرهنگی، دكتر غلامرضا سلیمی معاون آموزش و پژوهش ستاد علم و فناوری شورای عالی انقلاب فرهنگی، دكتر حسین عبدی مدیركل امور حقوقی و تدوین مقررات شورای عالی انقلاب فرهنگی و دكتر عباس میرزا حسینی رییس مركز رسانه و روابط عمومی شورای عالی انقلاب فرهنگی خواهیم شد و پیرامون وظایف شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت و گو خواهیم كرد.

گفتنی است «ایران امروز» یكشنبه 19 آذر، به تهیه كنندگی سیده زهرا صالحی و اجرای احمد طبعی ساعت 12:40 از گروه فرهنگ و تمدن به روی آنتن رادیو ایران می رود.


تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع
ایران امروز