ایران امروز شنبه تا سه شنبه از ساعت 12:40 به مدت 70

بررسی بیمه و توسعه اقتصادی در رادیو ایران

برنامه «ایران امروز» دوشنبه 13 آذر، با حضور كارشناسان و صاحب نظران از نقش بیمه و توسعه اقتصادی آن می گوید.

1402/09/13
|
09:13
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران،سیزدهم آذر،روز بیمه نامگذاری شده است، صنعت بیمه یكی از مهم‌ترین اركان اقتصاد در كشورهای جهان است. امروزه بدون بیمه هیچ تجارتی در دنیا شكل نمی‌گیرد. بیمه در اكثر اقتصادهای بزرگ دنیا بعد از بانكداری مهم‌ترین عامل در پیشبرد اهداف اقتصادی است.

مریم بانو فطرتی تهیه كننده برنامه «ایران امروز» دوشنبه ها بیان كرد: شركت‌های بیمه به كسب‌ و‌كار‌ها در جهت كاهش ریسك و حفاظت از كاركنانشان كمك می‌كنند. این كار تاثیر مثبت بلندمدتی بر اقتصاد دارد. بیمه مانند ستون فقراتی است كه اقتصاد بر آن تكیه می‌كند. مانند مصرف‌كنندگان، تولیدكنندگان و كسب‌و‌كار‌ها هم بعضا با موانع پیش‌بینی‌نشده مواجه می‌شوند. هنگام وقوع این گونه اتفاقات، بیمه اولین و در دسترس‌ترین ابزاری است كه كسب‌وكار‌ها می‌توانند برای جبران خسارت از آن استفاده كنند.

وی ادامه داد: بیمه همچنین به توسعه شركت‌ها كمك می‌كند. در واقع كسب‌و‌كار‌ها به واسطه امنیتی كه شركت‌های بیمه برای آنها فراهم می‌كنند، می‌توانند ریسك بیشتری هم بكنند كه این ریسك بیشتر می‌تواند منجر به كسب سود بیشتر هم شود

این تهیه كننده رادیویی تصریح كرد: با توجه به روز بیمه در برنامه روز دوشنبه سیزدهم آذر، با حضور دكتر یوسف مقدمی صاحب نظر حوزه ی بیمه و استاد دانشگاه و دكتر مجید مشعلچی قائم مقام بیمه مركزی پیرامون نقش بیمه در حفظ ثبات سیستم های مالی، بیمه های اشتغال و كارآفرینی و انواع بیمه های نقش آفرین در توسعه اقتصادی و دانش بنیان ها و صنعت بیمه گفت و گو خواهیم كرد.

گفتنی است «ایران امروز» دوشنبه سیزدهم آذر، به تهیه كنندگی مریم بانو فطرتی، اجرای احمد طبعی و هماهنگی اكرم خیرخواه ساعت 12:40 از رادیو ایران پخش می شود

تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع
ایران امروز