ایران امروز شنبه تا سه شنبه از ساعت 12:40 به مدت 70

سیاست‌های كلی توسعه دریا محور از سوی رهبر انقلاب ابلاغ شد

برنامه «ایران امروز» یكشنبه 21 آبان، با حضور كارشناسان و صاحب نظران پیرامون سیاست‌های كلی توسعه دریا محور كه از سوی رهبر انقلاب ابلاغ شد، گفت و گو می كند.

1402/08/21
|
11:14
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، دریاها و خصوصاً دریاهای آزاد و اقیانوس‌ها از مواهب الهی و ذخایر و منابع سرشاری برای زمینه‌سازی رشد علم و فناوری، افزایش كار و ثروت، تأمین نیازهای حیاتی و تولید اقتدار و بستر مناسبی برای تمدن‌سازی می‌باشند. ایران با موقعیت ممتاز جغرافیایی و قرارداشتن بین دو دریا و برخورداری از هزاران كیلومتر سواحل و نیز جزایر و ظرفیت‌های فراوان بر زمین مانده، لازم است با حضور مؤثر در ساحل، فراساحل، دریا و اقیانوس و بهره‌گیری از آن به عنوان یك پیشران و محور توسعه كشور، برای احراز جایگاه شایسته منطقه‌ای و جهانی در بهره‌گیری از دریا اقدام كند. از این رو سیاست‌های كلی توسعه دریا محور تعیین گردید.

سیما پاتیمار تهیه كننده برنامه «ایران امروز» یكشنبه ها بیان كرد: با توجه به اهمیت این موضوع در برنامه میزبان دكتر خسرو سرایی مدیر كل ترانزیت لجستیك و توافق نامه های بین المللی سازمان بنادر و دریانوردی، دكتر حجت الله عبدالملكی مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری-صنعتی و ویژه اقتصادی و دكتر مهدی صادقی شاهدانی رئیس اندیشكده اقتصاد ایران خواهیم شد و پیرامونی سیاست های كلی توسعه دریا محور در برنامه هفتم بحث و تبادل نظر خواهیم كرد.

گفتنی است «ایران امروز» یكشنبه ها به تهیه كنندگی سیما پاتیمار، اجرای محمدرضا درویش و هماهنگی اكرم خیرخواه ساعت 12:40 از رادیو ایران پخش می شود.

تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع
ایران امروز