ایران امروز شنبه تا سه شنبه از ساعت 12:40 به مدت 70

بررسی وضعیت بسكتبال پایه در رادیو ایران

برنامه «ایران امروز» دوشنبه ششم تیرماه، ناكامی تیم ملی بسكتبال نوجوانان در مسابقات آسیایی و علت های ناكامی در بسكتبال پایه بررسی می شود.

1401/04/06
|
08:25
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران،علیرغم موفقیت های كسب شده در رده سنی بزرگسالان، طی چند سال اخیر بسكتبال ایران در رده های سنی نوجوانان و جوانان با افت قابل ملاحظه ای مواجه شده است و نتوانسته موفقیت های دهه های قبل را تكرار كند .
محمدحسین معتمد هاشمی كارشناس مجری برنامه «ایران امروز» دوشنبه ها بیان كرد: رشد بسكتبال ایران از ابتدای دهه 80 با ظهور نسل طلایی این رشته شروع شد اما چند سالی است كه در هیاهوی مسایل مدیریتی در این رشته كه توام با شیوع ویروس كرونا بود ، احساس می شود غفلت بزرگی درخصوص استعدادیابی و توجه به تیم های پایه بسكتبال شكل گرفته است.
وی ادامه داد: واضح است كه ضعف در رده های پایه ممكن است باعث عقب افتادن بسكتبال ایران از سایر مدعیان آسیایی شود و شرایط پیچیده و سختی را مقابل این ورزش دانشگاهی قرار دهد.
هفته قبل مسابقات بسكتبال نوجوانان آسیا در شهر دوحه قطر با كسب رتبه نازل هشتم توسط تیم ایران به پایان رسید تا زنگ خطر ناكامی های احتمالی بعدی در قاره كهن نزدیك تر از گذشته به گوش برسد.
معتمدهاشمی افزود: از همین رو در برنامه «ایران امروز» دوشنبه ششم تیرماه علل ناكامی تیم ملی بسكتبال نوجوانان در مسابقات آسیایی بررسی می شود.
گفتنی است «ایران امروز» دوشنبه ها به تهیه كنندگی جواد فیاضی و با اجرای محمدحسین معتمد هاشمی ساعت 11:40 از رادیو ایران پخش می شود
تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع
ایران امروز