ایران امروز شنبه تا سه شنبه از ساعت 12:40 به مدت 70

طرح مالیات خانه های خالی نیمه كار ماند

برنامه «ایران امروز» یكشنبه 5 تیرماه با حضور معاون حقوقی فنی سازمان امورمالیاتی كشور و صاحب نظران حوزه مسكن به بررسی طرح نیمه كاره مالیات خانه های خالی می پردازد.

1401/04/05
|
08:56
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، درحالی ‌كه قانون مالیات بر خانه‌های خالی پس از مباحث فراوان وارد فاز اجرایی شده است، هنوز ابهامات زیادی در ارائه آمار واقعی واحدهای بدون سكنه و سازوكارهای اجرایی این قانون وجود دارد.
سیما پاتیمار تهیه كننده برنامه «ایران امروز» یكشنبه ها بیان كرد:در سال 1399 با تصویب قانون اخذ مالیات از خانه‌های خالی، مقرر شد از این خانه‌ها مالیات اخذ شود تا مالكان مجبور به عرضه خانه‌هایشان در بازار رهن و اجاره شوند؛ اما این قانون مدت زیادی درگیر فرآیندهای اجرایی شد و با اجرا نشدن آن، اخذ مالیات از خانه‌های خالی در هاله‌ای از ابهام قرار گرفت!
وی ادامه داد:از همین رو در برنامه «ایران امروز» یكشنبه میزبان
سعید توتونچی معاون حقوقی فنی سازمان امور مالیاتی كشور و محمود اولاد صاحب نظر حوزه اقتصاد و مسكن خواهیم شد و پیرامون این موضوع بحث و گفت و گو خواهیم كرد.
گفتنی است «ایران امروز» یكشنبه ها به تهیه كنندگی سیما پاتیمار و با اجرای محمدرضا درویش وهماهنگی اكرم خیر خواه ساعت 11:40 از رادیو ایران پخش می شود.
تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع
ایران امروز