سلام صبح بخیر شنبه تا پنجشنبه از ساعت 6:35 به مدت 75

رادیو ایران

سلام صبح بخير

ناوگان 86 ارتش به لحاظ مسافت و مدت، اولین دریانوردی نظامی تاریخ ایران است

معاون آمادگی پشتیبانی نیروی دریایی ارتش گفت: به باور بسیاری از نظریه پردازان غربی، عبور ناوشكن دنا در این بعد و مسافت امری غیرممكن بود، این ناوشكن با عبور موفقیت آمیز خود بسیاری از نظریه ها و تئوری ها را در این زمینه بر هم زد.

1402/02/27
|
13:28
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، امیردریادار دوم ستاد علیرضا محمدی معاون آمادگی پشتیبانی نیروی دریایی ارتش در برنامه «سلام صبح بخیر» رادیو ایران درباره ناوگروه 86 نیروی دریایی ارتش گفت: نیروی دریایی ارتش چند سالی است با اعزام ناوگروه های خود به دریاهای دور دست و شمال اقیانوس هند باعث حفظ امنیت خطوط مواصلاتی و منابع آبی شده است.

وی افزود: این ناوگروه كه از مهرماه سال گذشته به دریاهای دوردست اعزام شده نقطه عطفی در تاریخ دریانوردی است.

امیردریادار دوم ستاد علیرضا محمدی در ادامه به جزئیات سفر دور دنیای ناوگان 86 ارتش پرداخت و گفت: این ناوگروه كه متشكل از ناوشكن تمام ایرانی دنا و لجستیك مكران است و با طی مسافت 51هزار كیلومتر، ركورد دریانوردی نظامی ایران را شكست؛ به لحاظ مسافت و مدت، اولین دریانوردی نظامی تاریخ ایران محسوب می شود.

محمدی با بیان اینكه این گروه با عبور سه اقیانوس هند، آرام و اطلس بیش از 70 هزار كیلومتر را طی كرده است؛ افزود: به باور بسیاری از نظریه پردازان غربی، عبور ناوشكن دنا در این بعد و مسافت امری غیرممكن بود، این ناوشكن با عبور موفقیت آمیز خود بسیاری از نظریه ها و تئوری ها را در این زمینه بر هم زد.

معاون آمادگی پشتیبانی نیروی دریایی ارتش بخشی از صحبت هایش را به مشكلات این عملیات نیز اختصاص داد و گفت: ناوگروه شناور كه قرار است هفت ماه در دریا باشد نیازهایی دارد كه باید تامین شود بخش پشتیبانی نیروی دریایی ارتش برای تامین تمامی نیازمندی ها نظیر خوارك، پوشاك، آب، سوخت و غیره، برنامه ریزی دقیقی داشته است.

در ادامه می شنوید.

برنامه سلام صبح بخیر شنبه تا پنج شنبه هر هفته ساعت 6:15 به تهیه كنندگی حسین معصومی و زهرا قائدی از رادیو ایران پخش می شود.

دسترسی سریع
سلام صبح بخیر