سلام صبح بخیر شنبه تا پنجشنبه از ساعت 6:35 به مدت 75

رادیو ایران

سلام صبح بخير

دولت درصدد سالم سازی خوراك دام و طیور است

معاون ستاد زیست فناوری معاونت علمی ریاست جمهوری گفت: یكی از اقدامات انجام شده در بحث سالم سازی خوراك طیور و دام، تولید و پرورش جلبك های بومی است.

1401/03/24
|
12:16
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، «علیرضا خاكدامن» معاون ستاد زیست فناوری معاونت علمی ریاست جمهوری در برنامه «سلام صبح بخیر» از فعالیت شركت های دانش بنیان برای ارزان شدن خوراك دام و طیور صحبت كرد و گفت: خوراك دام و طیور به عنوان اصلی ترین اقلام وارداتی به اقتصاد كشور فشار زیادی وارد كرده است، از این رو شركت های دانش بنیان از یك سال و نیم گذشته در تلاش هستند در ساختار سیستم خوراك دام و طیور تغییراتی را ایجاد كنند.

وی در ادامه با بیان اینكه در كشور امكان جابجایی بخشی از جیره غذایی با ضایعات كارخانجات آرد وجود دارد، گفت: در كارخانه وقتی گندم تبدیل به آرد می شود، ضایعاتی را تولید می كند این ضایعات می تواند مورد استفاده طیور قرار گیرد.

معاون ستاد زیست فناوری معاونت علمی ریاست جمهوری در بخش دیگر با تاكید بر اینكه دولت درصدد سالم سازی خوراك دام و طیور است، گفت: یكی از اقدامات انجام شده در بحث سالم سازی خوراك طیور و دام تولید و پرورش جلبك های بومی است هم اكنون بیش از هزار هكتار از مزارع پرورش ماهیان گرمابی در شمال كشور این فناوری را مورد استفاده قرار داده اند.

برنامه «سلام صبح بخیر» شنبه تا پنج شنبه هر هفته ساعت 6:35 به تهیه كنندگی «حسین معصومی» و «زهرا قائدی» از رادیو ایران پخش می شود.

دسترسی سریع
سلام صبح بخیر