تالار آینه یكشنبه/سه شنبه از ساعت 22:05 به مدت 15

رادیو ایران

تالار آينه

«واژگان فارسی در زبان های اروپایی» روی موج رادیو ایران

كتاب «واژگان فارسی در زبان های اروپایی» اثر دكتر منیره احمدسلطانی، یكشنبه 27 آذر در برنامه «تالار آیینه» معرفی می شود.

1401/09/27
|
12:10
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، برنامه «تالار آیینه» رادیو ایران یكشنبه‌ها و سه شنبه‌ها به معرفی كتاب می‌پردازد.سعید مبشری تهیه كننده این برنامه بیان كرد: یكشنبه 27 آذر، كتاب «واژگان فارسی در زبان های اروپایی» اثر دكتر منیره احمدسلطانی در برنامه معرفی می شود.
وی ادامه داد: دكتر منیره احمدسلطانی در تهران و در خانواده ای اهل علم و مشتاق تربیت فرزندان عالم متولد شد. دوران تحصیل موفقی را پشت سر گذاشت و در دوران ابتدایی و سپس دبیرستان توانست به كمك معلمین استعداد ادبی خود را كشف كند.
آثار این نویسنده و پژوهشگر عمدتا در زمینه تحلیل و بررسی آثار شاعران است.
مبشری افزود: یكی از مهمترین آثار او«واژگان فارسی در زبان های اروپایی» است. این اثر را با توجه به سابقه كار در مركز بهداشت نوشت وقتی كه متوجه شد بعضی واژگان خارجی این رشته برگرفته از واژگان فارسی هستند. همچنین او برای نوشتن این كتاب شروع به آموختن زبان های فرانسه، انگلیسی و آلمانی، سانسكریت (هندی) و پهلوی (ایرانی قدیم) كرد تا بتواند به شناخت كافی از ریشه ها و مشتركات زبانی برسد.
تهیه كننده «تالار آیینه» در پایان تصریح كرد: علاقه مندان می‌توانند این برنامه را با اجرای شهاب شهرزاد یكشنبه‌ها و سه شنبه‌ها ساعت 22:00 از رادیو ایران بشنوند.
تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع
تالار آینه