تالار آینه یكشنبه/سه شنبه از ساعت 22:05 به مدت 15

رادیو ایران

تالار آينه

«آبنبات نارگیلی» را از رادیو ایران بشنوید

كتاب «آبنبات نارگیلی» اثر مهرداد صدقی، یكشنبه بیستم آذر در برنامه «تالار ایینه» معرفی می شود.

1401/09/20
|
12:41
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، برنامه «تالار آیینه» رادیو ایران یكشنبه‌ها و سه شنبه‌ها به معرفی كتاب می‌پردازد.
سعید مبشری تهیه كننده این برنامه بیان كرد: یكشنبه بیستم آذر، كتاب «آبنبات نارگیلی» اثر مهرداد صدقی در برنامه معرفی می شود.
وی ادامه داد: مهرداد صدقی طنز نویسی را در دوران تحصیلش شروع كرد و اولین اثر منتشرشدهٔ او به اولین جشنواره طنز دانشجویان در سال 79 برمی‌گردد. اولین كتاب صدقی با عنوان «نقطه ته خط» منتشر شد؛ اما اغلب او را با كتاب «آبنبات هل‌دار» می‌شناسند. از دیگر آثار این نویسنده می‌توان به «آخرین نشان مردی»، «دومین نشان مردی» و... اشاره كرد.
مبشری افزود: رمان طنز «آبنبات نارگیلی» راوی ماجراهای پسری به نام محسن است كه در جریان زندگی در موقعیت‌های ناخواسته‌ای درگیر می‌شود. این اتفاقات اغلب طنز بانمكی را برای مخاطب می‌سازد.
نارگیلی هم مثل آثار قبلی صدقی فضای نوستالژی دارد و یادآور تمام اتفاقاتی است كه در این برههٔ زمانی رخ داده؛ همچنین شرایط اجتماعی حاكمی كه تأثیرش روی زندگی راوی مشهود است هم در بخش‌های مختلف این رمان به چشم می‌خورد.
تهیه كننده «تالار آیینه» در پایان تصریح كرد: علاقه مندان می‌توانند این برنامه را با اجرای شهاب شهرزاد یكشنبه‌ها و سه شنبه‌ها ساعت 22:00 از رادیو ایران بشنوند.

دسترسی سریع
تالار آینه