باغ هنر شنبه تا چهارشنبه از ساعت 16 به مدت 40

مروری بر كارنامه مرحوم فریدون ناصری رهبر اركستر سمفونیك تهران و چهره ماندگار فرهنگ و هنر ایران

برنامه «باغ هنر» یكشنبه 14 آبان، به مناسبت زاد روز فریدون ناصری موسیقی‌دان، رهبر اركستر و نوازنده تیمپانی و رهبر اركستر و مدیر هنریِ اركستر سمفونیك تهران مروری بر زندگی و كارنامه هنری مرحوم فریدون ناصری دارد.

1402/08/14
|
11:20
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، وحید بیات تهیه كننده این هفته «باغ هنر» بیان كرد: 14 آبان روز «فرهنگ عمومی» است، «فرهنگ عمومی» را می‌توان راهنمای اعمال انسان‌ها و معرف جهان بینی‌های آنها در زندگی دانست. فرهنگ تعیین‌كننده چگونگی تفكر و احساس اعضای جامعه است. در این بین «فرهنگ عمومی» به معنای فرهنگ غالب و گسترده‌ای است كه در میان عموم جامعه رواج و رسوخ دارد و حوزه‌ای از عقاید،‌ ارزش‌ها، جلوه‌های احساسی و هنجارهاست كه اجبار اجتماعی غیر رسمی از آن حمایت می‌كند و فراتر از گروه‌ها و اقشار خاص در كلیت جامعه مورد قبول است.

وی ادامه داد: در برنامه «باغ هنر» یكشنبه 14 آبان، علاوه بر مرور بر زندگی مرحوم فریدون ناصری رهبر اركستر سمفونیك تهران مروری نیز بر تازه ترین های سینما و تئاتر هم خواهیم داشت.
بیات در پایان متذكرشد، با توجه به هفتمین سفر هفته های ایرانی رادیو ایران و سفر به استان سمنان از مفاخر فرهنگی این استان نیز یاد خواهیم كرد.

گفتنی است «باغ هنر» شنبه تا چهارشنبه ساعت 16:00 با اجرای شهاب شهرزاد از رادیو ایران پخش می شود.

تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع
باغ هنر