باغ هنر شنبه تا چهارشنبه از ساعت 16 به مدت 40

رادیو ایران و نقد قطعه «خاطره سازها»

برنامه‌ رادیویی «باغ هنر» كه از شنبه تا چهارشنبه از رادیو ایران پخش می‌شود، سه‌شنبه‌ها به نقد موسیقی اختصاص دارد.

1402/08/09
|
13:17
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، عبدالله علایی تهیه كننده این هفته برنامه «باغ هنر» اعلام كرد: سه شنبه نهم آبان قطعه «خاطره سازها» اثری از «قاسم افشار» باحضور كارشناسان در برنامه نقد و بررسی می شود.

وی ادامه داد: «قاسم افشار» یكی از خوانندگان موسیقی پاپ كشور است، كه در سال 1344 در تهران خیابان مولوی متولد شد. در نوجوانی به موسیقی و خوانندگی علاقمند شد. از 20 سالگی به‌طور جدی خواندن و نواختن را آغاز كرد. در سال 1376 به مركز موسیقی صدا و سیما تحت مدیریت «علی معلم دامغانی» و قائم مقامی «فریدون شهبازیان» مراجعه و در آزمون خوانندگی پذیرفته شد.

وی ادامه داد: پس از مدتی ترانه «وقف پرنده‌ها» به آهنگسازی «اكبر آزاد»، تنظیم «بهروز صفاریان» و ترانه‌سرایی «محمدعلی شیرازی» در اختیار او قرار گرفت و اولین اثر رسمی وی، ضبط و از صدا و سیما پخش شد. این ترانه كه جزو 100 ترانه مشهور 40 سال موسیقی ایران محسوب می‌شود، به سرعت پخش و به شهرت رسید.

تهیه كننده «باغ هنر» متذكر شد: سه شنبه نهم آبان با حضور مرتضی لطفی معلم آواز و آهنگساز، خلیل شفیعی شاعر و منتقد، حسن مهدی اعتباری كارشناس آواز و مهدی خیرخواهی تركیب و نهایی ساز، قطعه «خاطره سازها» اثر «قاسم افشار» در برنامه نقد فنی و محتوایی می شود.

«باغ هنر» از شنبه تا چهارشنبه با اجرای شهاب شهرزاد ساعت 16:00 از رادیو ایران پخش می‌شود.

تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع
باغ هنر