بحث روز دوشنبه از ساعت 12:40 به مدت 40

رادیو ایران

بحث روز

وداع با شكوه دیپلماتیك با شهید جمهور

ویژه برنامه «بحث روز» پنج شنبه 3 خرداد، با حضور كارشناسان به وداع باشكوه و كم نظیر مقامات ارشد 60 كشور جهان با شهید جمهور و همراهانش می پردازد.

1403/03/03
|
12:02
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، فاطمه ربانی تهیه كننده ویژه برنامه «بحث روز» گفت :مراسم یادبود شهید ابراهیم رئیسی با حضور گسترده مقام‌های ارشد كشور‌های مختلف همراه شده است. در فهرست كشور‌هایی كه برای این مراسم به ایران سفر كرده اند، نام برخی كشور‌ها جلب توجه بیشتری می‌كند، حضور وزیر امور خارجه مصر در ایران، برای اولین بار پس از انقلاب اسلامی یكی از همین موارد است.

رئیس جمهور تونس نیز برای نخستین بار به ایران سفر كرده است. افزون بر این‌ها مقام‌های طالبان نیز كه تا پیش از این در چنین مراسم بزرگی با حضور مقام‌های دیگر كشور‌ها دیده نشده بودند، راهی تهران شدند. نخست وزیر سوریه نیز در شرایطی وارد كشور شد كه بشار اسد، رئیس جمهور این كشور در پیامی جداگانه به ایران تسلیت رسمی گفته بود.

به همین منظور «بحث روز» میزبان دكتر هادی ثروتی تحلیل گر سیاسی و بین الملل و دكتر محسن پاك آیین سفیر پیشن ایران می شود و به این وداع با شكوه می پردازد.

گفتنی است «بحث روز» به تهیه كنندگی فاطمه ربانی و اجرای محمدرضا قربانی از دوشنبه تا جمعه ساعت 12:40 بر روی آنتن رادیو ایران می رود.

تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع
بحث روز