بحث روز دوشنبه از ساعت 12:40 به مدت 40

رادیو ایران

بحث روز

جمعیت كثیری از مردم برای وداع با رییس جمهورشان حاضر شدند

سخنگوی پیشین وزارت خارجه كه مهمان رادیو ایران بود گفت: اقشار مختلف مردم، با دیدگاه های مختلف در مراسم وداع با خادمان شهید شركت كردند.

1403/03/02
|
14:36
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، دكتر رامین مهمانپرست در ویژه برنامه «بحث روز» بیان كرد: مراسم وداع با شهدای خدمت كه در سانحه دلخراش سقوط بالگرد به شهادت رسیدند، صبح امروز و در میان خیل جمعیت سوگوار برگزار شد.

علی رغم اعلام ستاد برگزاری مراسم شهدای خدمت، رئیس‌جمهور شهید آیت الله رئیسی و همراهان ایشان مبنی بر اینكه مراسم تشییع و اقامه نماز از ساعت 7:00 صبح برگزار می‌شود، مردم همیشه در صحنه و شهیدپرور پایتخت ایران اسلامی ساعاتی قبل از آغاز رسمی مراسم در خیابان‌های اطراف دانشگاه تهران حضور یافتند.

وی اشاره كرد: پس از پایان اقامه نماز، مردم خطاب به ولی امر مسلمین شعار دادند: «ای پسر فاطمه، تسلیت تسلیت»؛ «این همه لشكر آمده، به عشق رهبر آمده».

مهمانپرست تصریح كرد: حضور اقشار مختلف مردم بیان كننده عشق مردم به كشور و رهبر و مسئولین خدمتگزار ملت است.

در همین راستا هادی البرزی كارشناس رسانه از حضور بیش از 40 هیات عالی‌رتبه خارجی در مراسم تشییع «ابراهیم رئیسی» و همراهانش در تهران خبر داد و افزود: روزنامه آمریكایی در گزارشی مبسوط درباره برگزاری مراسم تشییع شهیدان سید ابراهیم رئیسی، حسین امیرعبداللهیان و همراهانشان به حضور رئیس دفتر سیاسی حماس و جمعیت انبوه حاضر در این مراسم اشاره كرد و نوشت: تعداد زیادی از مقامات ارشد و سران كشورهای خارجی نیز قرار است بعدازظهر امروز (چهارشنبه) در مراسمی برای گرامیداشت یاد و خاطره سید ابراهیم رئیسی در تهران حضور بهم رسانند.

این روزنامه افزود: جمعیت كثیری از مردم ایران تمامی خیابان‌های مركز تهران را برای شركت در این مراسم پر كردند و حمایت خود را از دولت خود نشان دادند.

البرزی ادامه داد: خبرگزاری فرانسه نیز به حضور گسترده مردم تهران در مراسم تشییع و نماز شهید آیت‌الله «سیدابراهیم رئیسی» رئیس‌جمهور ایران و همراهان او پرداخت كه در سانحه سقوط بالگرد در شمال غرب ایران جان خود را از دست دادند.

شایان ذكر است ویژه برنامه «بحث روز» به تهیه كنندگی فاطمه ربانی و اجرای محمدرضا قربانی از 31 اردیبهشت تا 4 خرداد، ساعت 12:40 بر روی آنتن رادیو ایران می رود.

تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع
بحث روز