بحث روز دوشنبه از ساعت 12:40 به مدت 40

رادیو ایران

بحث روز

امام جمعه ای كه امام تمام روزها بود

نویسنده و شاعر تبریز در گفت و گو با رادیو ایران بیان كرد: می‌توان رجل سیاسی بود و به شهادت رسید؛ می‌توان مسئول بود، نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهری مهم و تاریخی بود، مردمی بود و خدمت كرد و مسئولانه قلب‌ها را ربود و به شهادت رسید.

1403/03/01
|
10:41
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، استاد سید محمد مسعود نقیب نویسنده و شاعر تبریزی در گفت و گو با ویژه برنامه «خانواده ای به نام ایران» ضمن تسلیت به همه مردم ایران به ویژه مردم تبریز از ویژگی های امام جمعه شهید آیت‌الله آل‌هاشم گفت: آیت الله آل هاشم در سانحه سقوط بالگرد به همراه رئیس جمهور، استاندار آذربایجان شرقی و وزیر امور خارجه به درجه رفیع شهادت رسید، امام جمعه ای كه به امام تمام روزها در تبریز معروف بود.

وی ادامه داد: شهید آل هاشم سابقه حضور در جبهه را دارا بود و سال‌ها ریاست سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی را برعهده داشت. ایشان با حكم مقام معظم رهبری به عنوان نماینده ولی فقیه در ارتش نیز منصوب شده بود و همچنین بعداز آن نیز به عنوان نماینده ولی فقیه و امام جمعه تبریز منصوب شد.

این نویسنده تبریزی اظهار كرد: می‌توان رجل سیاسی بود و به شهادت رسید؛ می‌توان مسئول بود، نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهری مهم و تاریخی بود، مردمی بود و خدمت كرد و مسئولانه قلب‌ها را ربود و به شهادت رسید.

نقیب تصریح كرد: وی اولین امام جمعه‌ای بود كه دستور داد نرده‌های مصلی كه بین مردم و مسئولان فاصله ایجاد می‌كرد، برداشته شود. مكرر به بازار و كسبه آن سر زده و جویای وضعیت اقتصادی شهر می‌شد و حتی كسبه منصف و با سابقه را تشویق می‌كرد.

خود بدون فاصله‌ای از مردم برای خرید مایحتاج زندگی خانواده به مغازه‌ها و حتی نانوایی می‌رفت. بدون تكلف سوار مترو و تاكسی می‌شد و بدون وجود فاصله‌ای از حال مردم و مشكلاتشان خبر دار می‌شد، به استادیوم یادگار امام برای حمایت از تیم محبوب فوتبال آذری‌ها می‌رفت و همه اینها در كنار رسیدگی به حال بیماران، مجروحان جنگ، خانواده‌های حاشیه نشین تبریز و كودكان بهزیستی انجام می‌داد. او در عین حال با حضور در مساجد محله‌های مختلف تبریز پشت سر امامان جماعت مساجد نماز می‌خواند. بدون شك شهید آیت الله آل‌هاشم امام جمعه تبریز و نماینده ولی فقیه آذربایجان شرقی مسؤولی در طراز انقلاب بود، جهادی خدمت كرد، مردمی بود و قلب‌های مردم دیار آذربایجان را ربود و به شهادت رسید.

ویژه برنامه «خانواده ای به نام ایران» به مناسبت شهادت شهدای خدمت از رادیو ایران تقدیم می شود.

تنظیم كننده:سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع
بحث روز