بحث روز دوشنبه از ساعت 12:40 به مدت 40

رادیو ایران

بحث روز

از اوكراین تا غزه و انتخابات ایران در سالی كه گذشت

برنامه «بحث روز» دوشنبه 28 اسفند، با حضور كارشناسان و صاحب نظران تحولات جنگ اوكراین و غزه و در نهایت انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان ایران را بررسی می كند.

1402/12/28
|
11:12
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، فاطمه ربانی تهیه كننده «بحث روز» بیان كرد: سال 1402 در میان مناقشات صحنه بین‌الملل، شاهد دو جنگ نسبتاً بزرگ بودیم، جنگ اوكراین و جنگ غزه و در هر دو جنگ، غرب كنار یك طرف منازعه ایستاد و تلاش كرد طرف مقابل را از صحنه خارج نماید. این دو جنگ تا آخرین روزهای این سال استمرار پیدا كرد و البته با فراز و نشیب‌هایی هم توأم بود. جنگ اوكراین و جنگ غزه، به عبارتی هر دو جنگ، «بین‌المللی» بودند و تأثیرات آن‌ها هم ماندگار ارزیابی شده است. این دو جنگ در نحوه، شدت و پیامدها البته تفاوت‌های زیادی با هم داشتند .

وی ادامه داد: از سوی دیگر انتخابات مجلس شورای اسلامی و‌ خبرگان رهبری با وجود بزرگترین كمپین تحریم انتخابات توسط معاندین پر شور در سال 1402 برگزار شد و این انتخابات به دور دوم كشیده شد.

به همین منظور در برنامه «بحث روز» میزبان دكتر علی ودایع تحلیل گر مسائل بین الملل و دكتر محسن اسلامی سخنگوی ستاد انتخابات كشور خواهیم شد و به بررسی موضوعات مطروحه خواهیم پرداخت.

شایان ذكر است «بحث روز» به تهیه كنندگی فاطمه ربانی و اجرای محمدرضا قربانی هر دوشنبه ساعت 12:40 بر روی آنتن رادیو ایران می رود.

تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع
بحث روز