رهاورد شنبه تا سه شنبه از ساعت 11:30 به مدت 25

روز بیماری های خاص در «رهاورد»

برنامه «رهاورد» روز دوشنبه 18 اردیبهشت، همزمان با روز بیماری های خاص و صعب‌العلاج، با دكتر مریم مبانی فوق تخصص بیماری های خون و سرطان و دكترمحمد مهدی ناصحی مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت و گو می كند.

1402/02/18
|
09:30
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، مریم بانو فطرتی تهیه كننده این هفته برنامه «رهاورد» بیان كرد: بیماری‌های خاص و صعب‌العلاج در گروه بیماری‌هایی قرار می‌گیرند كه شرایط درمانی ویژه‌ای را نیاز دارند، كمیاب بودن داروهای موردنیاز مبتلایان به این دسته از بیماری‌ها و پرداخت هزینه‌های بالا موجب می‌شود كه گاهی این بیماران از درمان منصرف شوند.

وی ادامه داد: درواقع این بیماری‌ها هزینه‌های سنگین اقتصادی، روانی و اجتماعی بر خانواده‌ها، بیماران و نظام سلامت تحمیل می‌كنند كه از طریق پوشش بیمه‌ای تا حد زیادی از سنگینی بار آن‌ها كاسته می‌شود.
این تهیه كننده رادیویی تصریح كرد: بیماری‌های سرطان، ام اس، پیوند كلیه، دیابت، اوتیسم، ای بی را جزو بیماری‌های‌ صعب العلاج دسته‌بندی می‌كنند.

فطرتی افزود: از همین رو در برنامه روز دوشنبه 18 اردیبهشت، با دكتر مریم مبانی فوق تخصص بیماری های خون و سرطان و دكترمحمد مهدی ناصحی مدیر عامل سازمان بیمه سلامت درباره خدمات این سازمان به بیماران خاص گفت و گو خواهیم كرد.

این تهیه كننده رادیویی در خصو ص دیگر بخش های برنامه به گفت و گو با سیامك اشك ریز در خصوص تجاری‌سازی بزرگترین باتری آهن كروم جهان توسط چین و گفت و گو با كیان روغن كش كارشناس ارشد علوم اقتصادی در باره اهمیت سرمایه های نمادین اشاره كرد.

گفتنی است «رهاورد» این هفته به تهیه كنندگی مریم بانو فطرتی و اجرای بتول نجفی از شنبه تا چهارشنبه ساعت 11:15 از رادیو ایران پخش می شود.
تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع
رهاورد