رهاورد شنبه تا سه شنبه از ساعت 11:30 به مدت 25

راه های شناخت علائم و درمان پوكی استخوان

مجله پزشكی علمی «رهاورد» چهارشنبه 26 بهمن با حضور دكتر محسن خوش نیت نیكو فوق تخصص غدد و استاد دانشگاه علوم پزشكی تهران از راه های شناخت و درمان پوكی استخوان می گوید.

1401/11/25
|
10:40
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، كاهش تراكم استخوان و از دست رفتن بافت استخوان، كه منجر به ضعیف و شكننده شدن استخوان می‌شود، مشخصات بارز بیماری پوكی استخوان است.
از علایم پوكی استخوان می توان گفت معمولاً پوكی استخوان در مراحل اولیه هیچ‌گونه نشانه‌ای ندارد. اما بعدها باعث درد مبهمی در استخوان‌ها یا عضلات می‌شود. پوكی استخوان هنگامی رخ می‌دهد كه تعادل میان تشكیل استخوان جدید و بازجذب استخوان قدیمی از بین برود.
دكتر محسن خوش نیت نیكو فوق تخصص غدد و استاد دانشگاه علوم پزشكی تهران از راه های شناخت و درمان پوكی استخوان در برنامه «رهاورد» توضیحات بیشتری را ارائه می دهد.
مریم بانو فطرتی تهیه كننده این هفته برنامه «رهاورد» در خصوص دیگر بخش های برنامه به تحولی در صنعت ذخیره‌سازی انرژی با باتری زنگ‌زده توسط سیامك اشك ریز، مزایا و معایب صنعت گردشگری توسط كیان روغن كش كارشناس ارشد علوم اقتصادی اشاره كرد.
گفتنی است «رهاورد» این هفته به تهیه كنندگی مریم بانو فطرتی و اجرای بتول نجفی از شنبه تا چهارشنبه ساعت 11:15 از رادیو ایران پخش می شود
تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع
رهاورد