پلاك هشت شنبه تا پنج شنبه از ساعت 13:30 به مدت 25

روایتی از 17 مرداد در مزار شریف

برنامه «پلاك هشت» سه شنبه 17 مرداد، همزمان با سالروز شهادت «محمود صارمی» خبرنگار جوان ایران كه جانش را در راه رسالت بزرگش فدا كرد، مروری بر خاطرات این شهید دارد.

1402/05/17
|
11:59
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، روز 17 مرداد 1377 تعداد 8 دیپلمات ایرانی و یك خبرنگار به نام «محمود صارمی» در كنسولگری ایران در مزار شریف به دست طالبان به شهادت رسیدند. بعد از آن شورای فرهنگ عمومی كشور در همان اولین سالگرد این رخداد روز هفده مرداد را به پاس قدردانی از مقام خبرنگاران به نام «روز خبرنگار» نامگذار كرد.

«شهید محمود صارمی» در سال 1370 جذب خبرگزاری جمهوری اسلامی شد و بعد از پنج سال تلاش و فعالیت، به خارج از كشور اعزام و مسوولیت دفتر خبرگزاری جمهوری اسلامی را در مزارشریف برعهده گرفت. «شهید صارمی» 2 سال به عنوان خبرنگار در افغانستان فعالیت كرده و در نهایت به شهادت رسید.

17 مردادماه یادآور رشادت، جانفشانی و فداكاری «شهید محمود صارمی» است كه شجاعانه در راه انجام وظیفه مهم خبرنگاری و اطلاع رسانی، جان خود را فدا كرد و شهید شد.

از همین رو برنامه «پلاك هشت» سه شنبه 17 مرداد روایتی از حادثه مزار شریف را به همراه و گفت و گویی با همسر شهید صارمی پخش می كند.

گفتنی است «پلاك هشت» این هفته به تهیه كنندگی سیما پاتیمار و اجرای حمیدرضا رضایی از شنبه تا چهارشنبه ساعت 13:30 از رادیو ایران پخش می شود

تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع
پلاك هشت