پلاك هشت شنبه تا پنج شنبه از ساعت 13:30 به مدت 25

«سوسنگرد» شهر شهادت و پایداری

ویژه برنامه «پلاك هشت» در هفته دفاع مقدس چهارشنبه ششم مهر ماه از ایستادگی و مقاومت مردم «سوسنگرد» روایت می كند.

1401/07/06
|
09:47
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، متین السادات فیروزی تهیه كننده ویژه برنامه «پلاك هشت» در هفته دفاع مقدس بیان كرد: «سوسنگرد» با 15هزار نفر جمعیت یكی از شهرهایی بود كه در همان روزهای آغازین حمله ناجوانمردانه ارتش مزدور و تا بن دندان مسلح عراق مورد تهاجم وحشیانه نظامیان بعثی قرار گرفت و در ششم مهرماه 1359 این شهر به تصرف متجاوزان عراقی درآمد و با ایثار و مقاومت مردم از اشغال درآمد.
وی ادامه داد: یكی از مهمترین اهداف دشمن در برنامه‌ریزی حمله به ایران این بود كه اگر تهاجم آنها منجر به براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران نشود حداقل بتوانند استان خوزستان را اشغال كنند ، برای همین مهمترین و نزدیك‌ترین مسیری كه آنها را به مركز استان یعنی اهواز وصل می‌كرد محور چذابه - بستان - سوسنگرد - اهواز بود.
فیروزی افزود: دربرنامه روز چهارشنبه با حضور استاد زمانعلی صادق منش فعال فرهنگی و از رزمندگان دفاع مقدس از نقش مقاومت و پایداری مردم «سوسنگرد» در 8 سال دفاع مقدس خواهیم گفت.
گفتنی است ویژه برنامه «پلاك هشت» در هفته دفاع مقدس به تهیه كنندگی متین السادات فیروزی و با اجرای كیوان همتی و هماهنگی اكرم خیر خواه ساعت 12:30 از رادیو ایران پخش می شود
تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع
پلاك هشت